Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Керування автомобілем у дощову погоду

Умови недостатньої видимості тягнуть водія зміни дорожніх умов, яких необхідно підготуватися. Однією з подібних умов є їзда у дощову погоду, тема якої й розглядатиметься нижче.

Управління автомобілем під час дощу

Загальні рекомендації, як безпечно їздити в дощ

Щоб безпечно їздити на машині під час дощу, слід врахувати всі ризики, пов’язані з цією погодою. А тому надається перелік рекомендацій, що допоможуть швидко адаптуватися у складних дорожніх умовах:

  • За дощової погоди слід знизити швидкість у межах можливої видимості проїжджої частини.
  • Для додаткового огляду при зливі протитуманні фари – чудовий помічник.
  • Не варто переносити уваги на гаджети, перемикання музики через підвищену уважність за кермом.
  • Крім “плавного” водіння слід бути готовим до різних змін у русі автомобіля (проїзд калюж, ям, аквапланування, окочування водою зустрічним автотранспортом).
  • При зливі лобове скло починає сильно заливати, що погіршує видимість. Справні склоочисники, включені на максимальний режим роботи, допоможуть покращити оглядовість.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Підготовка автомобіля

Щоб безпечно їздити в дощ, водій повинен спочатку враховувати подібну погоду і готуватися до неї. Однак частіше дощові умови застають водія в дорозі, коли спочатку передбачалися сонячні дні. Важливим помічником у боротьбі з низькою видимістю є склоочисники.

Завжди перед підготовкою руху, незалежно від умов, слід ретельно проводити огляд автомобіля та вчасно змінювати сезонні елементи.

Також проблемою водіння в дощ стають запітнілі вікна, що не менше ніж сама злива заважає стежити за дорогою. У боротьбі з ними є безліч пропонованих способів – від спреїв і вологовсмоктуючих мішечків до простої роботи обдування скла.

Не варто забувати і про вплив вологи на зовнішню складову автомобіля. Використовуйте поліролі, засоби з водовідштовхувальним ефектом – вони зможуть запобігти проникненню води в кузов і корозії.

Зменште швидкість

На керування автомобілем під час дощу значно впливає швидкість руху та знизити її – найпростіший спосіб зменшити ризики потрапляння в аварійні ситуації.

Швидкісний проїзд через калюжі, території зі стоячою водою можуть розірвати контакт коліс із покриттям, що призведе до втрати керованості. Додатково, проїжджаючи такі ділянки, водій може не врахувати наявність захованих під водою ям і пошкодити автотранспорт на швидкості.

Дощ, що тільки почався, також сильно впливає на водіння, так як створює плівку з пилу і бруду, схожу з маслом. Тому, якщо водій опиняється в умовах дощу, рекомендується плавно уповільнити автомобіль і не вдаватися до різкого маневрування, поки вода не змиє плівку.

Обгін

Виїзд на зустрічну смугу руху та виконання обгону виконується на високій швидкості для зниження тривалості перебування на зустрічній.

Управління автомобілем під дощем ускладнює виконання даного маневру, адже водію необхідно брати до уваги розгін та гальмування на вологому покритті, попадання води на лобове скло.

Перед початком обгону слід переконатися у відсутності зустрічних автомобілів, включити на максимальну роботу склоочисники та розганятися в межах попутного спрямування. Виїхавши на зустрічну смугу готуйтеся до того, що автомобіль, що обганяється, може залити транспорт водою і брудом, що зменшить видимість.

Якщо ж обганяють саме вас – також увімкніть склоочисники для уникнення перекриття оглядовості та приготуйтеся використовувати склоомивач.

Калюжі, ями та аквапланування

Чим сильніше ллє дощ, тим нижчою має бути швидкість транспортного засобу. Це пов’язано не тільки з вологим покриттям та збільшенням гальмівного шляху, але й прихованими під калюжами глибокими ямами.

Щоб уникнути пошкоджень автомобіля, калюжі слід проїжджати обережно, мінімізуючи потенційну шкоду.

Також, волога, що потрапила на гальмівні колодки, знижує ефективність гальмування, а тому дистанція до автомобілів, що їдуть попереду, повинна бути збільшена.

Якщо водій проїжджає ділянки зі стоячою водою на великій швидкості, вода може не встигати зникати під колесами та спровокувати аквапланування. Машина буквально короткочасно попливе цією калюжею, втративши керування. Щоб уникнути таких ситуацій, слід заздалегідь уповільнювати своє ТЗ.

Фари

Під час дощу, незалежно від його інтенсивності, водій повинен позначити автотранспорт за допомогою включення ближнього світла фар та габаритів.

За справністю зовнішнього освітлення варто стежити і регулярно оновлювати необхідні лампочки. Денні ходові вогні можуть створити кращу видимість автомобіля на дорозі, проте при їх автоматичному запуску вони висвітлюють лише передню частину автомобіля. Не забувайте про позначення ТЗ і для попутного напрямку.

Гальма

Волога, що потрапляє під автомобіль при проїзді глибоких калюж сприяє зниженню ефективності гальмування, адже в першу чергу страждає саме гальмівна система.

Щоб уникнути подібної ситуації, слід кілька разів легко натиснути на гальмо для просушування колодок.

Також це є актуальним перед перехрестями, де водій знижує швидкість заздалегідь. Необхідно трохи натиснути на педаль гальма, щоб колодки торкнулися дисків. Ці дії рекомендується здійснювати раз на десять хвилин. Автомобіль може не значно змінити швидкість, але система негайно просохне перед тим, коли задіюється повне зусилля на гальмо.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», категорію «D», практичні заняття з водіння. Для запису зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: