Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Коли вимикати ближнє світло фар в Україні?

З 2001 року затверджено єдине правило безпеки для водіїв поза населеним пунктом щодо роботи зовнішніх світлових приладів. Розглянемо, коли вмикати ближнє світло необхідно обов’язково і коли їх робота потрібна у певних часових рамках.

Увімкнення ближнього світла фар

Чому потрібно вмикати фари вдень?

Ближнє світло фар окрім освітлювальної функції проїжджої частини, також виконує завдання збільшення помітності автотранспорту на дорозі не тільки для водіїв, а й для пішоходів. Включення фар у денний час дозволяє розглянути автотранспорт на значній відстані та вибрати відповідний алгоритм дій, щоб уникнути конфліктної ситуації.

Наприклад, через запровадження нових швидкісних режимів, що дозволяють рухатися автомобільними дорогами за містом набагато швидше, автолюбителю для здійснення маневрів обгону необхідно більше часу та відстані для його безпечного завершення. У такому разі, на відстані 40-500 метрів виявлення далеко зустрічних транспортних засобів може бути важко, особливо при яскравому сонячному світлі, зайчиків, що відбиваються від поверхонь на дорозі. Переконатися в наявності зустрічного автомобіля набагато складніше. Також, небезпека виникає і при охочих обігнати автомобіль ззаду. Транспортний засіб без увімкненого ближнього світла фар ззаду стає практично невидимкою, зливаючись з асфальтом, від цього збільшується ризик зіткнення при «одночасному» обгоні.

Увімкнення ближнього світла фар робить автомобіль набагато помітнішим на проїжджій частині та запобігає багатьом аварійним ситуаціям.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Вимоги правил дорожнього руху

Грунтуючись на пункті 9.8 в Україні з 1 жовтня по 1 травня ПДР зобов’язує кожного водія автотранспорту за містом застосовувати ДХО або ближнє світло фар.

Дане використання на автомобілі застосовується для максимального виділення ТЗ у потоці оточуючих учасників у світлий час, виконує функцію попередження про небезпеку, коли автомобіль має специфічну організацію руху. Додатково світло фар інформує інших водіїв про свою наявність для завчасного сприйняття іншими та використання додаткових заходів для безпеки.

Якщо в автотранспорті не передбачені заводом-виробником денні ліхтарі, використовувати як привернення до себе уваги можна лише ближні фари. Включення інших освітлювальних приладів Правилами Руху розглядається іншими обставинами: габаритні вогні – під час зупинки або стоянки вночі, дальнє світло – коли відсутній зустрічний потік, та й перемикати його потрібно не менше ніж за 250 м до авто, протитуманні фари – тільки при недостатній видимості.

Кому потрібно вмикати ближнє світло фар днем, незалежно від пори року?

Якщо правилами запровадили обов’язкову умову коли включати денні ходові вогні в осінньо-зимово-весняний період, є й чіткий перелік транспортних засобів, які мають бути з ближнім світлом постійно, незалежно від зовнішніх умов:

  • Організована колона з проблисковими та без них для привернення уваги рухається з ближнім;
  • Якщо смуга для маршрутно-транспортних засобів організована назустріч потоку автомобілів, задля збільшення помітності включається освітлення на пасажирському авто;
  • Під час здійснення перевезення дітей (шкільні автобуси);
  • Великогабаритний автотранспорт, що займається перевезенням небезпечних вантажів;
  • ТС, что буксирует другой транспорт;
  • Во время движения в тоннеле на всех автомобилях – ближний свет.

Штраф за невключене ближнє світло фар

Водій, що ігнорує вимогу їздити з увімкненими фарами за містом, усвідомлено готується до режиму невидимки та провокування небезпечних ситуацій, так і може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

Автолюбитель за вимкнених зовнішніх світлових за п.9.8 ПДР може отримати штраф у сумі 410-510 грн.

Також, виникає питання щодо законності виписування цієї постанови. Враховуючи, що порушення аргументується ст.122 КУпАП, покарання за невикористання ДХО чи ближнього світла є попередження.

Однак незалежно від того, що можна отримати – штраф або попередження, включені зовнішні світлові значно знижують ризик ДТП, тому ігнорувати вимогу правил не варто.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», «D», практичні заняття з водіння, навчання в автошколі online. Для запису зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: