Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Нові правила реєстрації автомобілів в Україні

Реєстрація автомобіля в Україні – обов’язкова умова для отримання номерного знака після придбання автотранспорту. Відповідно до законодавства, реєстраційні дії з ТЗ зазнали низки змін, що спростили процедуру отримання номера.

Порядок реєстрації автомобіля в Україні

Змінюється порядок реєстрації автомобіля

Оформлення автомобіля після покупки обов’язково незалежно від року випуску та наявності попередніх власників. Процедура реєстрації необхідна як новенького автотранспорту, так перереєстрації іншого власника б/у авто (право успадкування, купівля-продаж).

З 2022 року з’явилися нові правила реєстрації автомобілів в Україні, використання та дотримання яких значно спрощують всю процедуру та зменшують час на оновлення даних щодо власників:

  • Автомобільна експертиза. Перший етап при оформленні та отриманні номерного знака це експертне дослідження, що здійснюється до того, як майбутній власник звернеться до Сервісного Центру. Раніше таку експертизу безпосередньо проводили у Сервісному Центрі у процесі реєстрації, тепер цим займається окремо Експертна служба МВС.
  • Онлайн-сервіс. На новий рівень піднялася процедура оформлення, а саме – є можливість відмовитися від паперових бланків свідоцтва про реєстрацію ТЗ та пластику посвідчення водія. Усі документи можна відстежити через додаток «ДіЯ» і вони можуть стати єдиними законними електронними документами, які не потребують фізичного отримання.
  • Реєстрація онлайн. При оформленні автомобіля можна відмовитися від особистої присутності в ТСЦ для отримання адмінпослуги та всі необхідні дії здійснити дистанційно, використовуючи онлайн-послуги.

Завдяки таким нововведенням багато автовласників можуть відмовитися від поїздок до Сервісного Центру, а здійснити угоду з продажу автомобіля в дистанційному режимі. Однак при оформленні е-документів можуть бути ризики – збій у базі, втрачена інформація щодо ТЗ чи власника, та й дані документи електронного типу поки що можуть діяти лише в межах України.

Експертиза автомобіля

Порядок реєстрації автомобіля в Україні з перших етапів починається з перевірки та експертизи транспортного засобу на відповідність усіх внутрішніх складових – марка, модель, рік випуску, номер кузова, двигуна.

До нововведень таку перевірку здійснювали у Сервісних центрах у день подачі автомобіля на облік. Така процедура проводилася послідовно – займалася черга на реєстрацію, отримували довідку від спеціаліста та цього ж дня продовжували оформлення.

Нові правила зробили автомобільну експертизу автономною, що дозволило розширити місця проведення необхідної перевірки для зменшення кількості автотранспорту, що очікують реєстрації. Тепер експертний огляд можна здійснити як і раніше в СЦ МВС, а також в іншому центрі або іншому місті до того, як власник звернеться за самою послугою оформлення. Важливо, що висновок експертизи має обмежений термін дії – 10 днів, протягом яких необхідно завершити процедуру реєстрації.

У цьому є свої плюси та мінуси. Для того, хто здійснює продаж автомобіля, недоліком такого оновлення є тривалість експертного обстеження. Продавець має самостійно подбати про експертизу та присвятити на неї окремий день. Однак покупець автомобіля отримати перевагу – не доведеться чекати на огляд авто, а відразу ж зайнятися переоформленням.

Автомобільна експертиза не здійснюється, якщо було здійснено купівлю нового ТЗ, змінюються дані власника, при знятті з обліку, перереєстрації авто після встановлення ГБО та втрати номерних знаків.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Реєстрація авто онлайн

Друге нововведення у законодавстві – дистанційне оформлення авто. Після експертизи реєстрація автотранспорту може здійснюватися без походу до Сервісного Центру. Для цього необхідно просто провести процедуру через онлайн-платформу або ж надіслати необхідні документи до Сервісного центру на електронну адресу. Таким чином, через запровадження окремої послуги про огляд авто, дані експертизи вносяться в електронному вигляді до бази даних, через що оформлення не вимагає паперових документів.

Минулий і майбутній власники транспорту зможуть здійснити оформлення авто через телефони не виходячи з дому або якщо проводився продаж ТЗ, коли власник перебуває за кордоном, буде достатньо доручити експертизу авто довіреній особі і далі здійснити угоду дистанційно.

При цьому можливість переоформлення старого формату зберігається – з відвідуванням держустанови.

Цифровий техпаспорт

Після надання можливості переоформити транспортний засіб дистанційно, з’явилася послуга отримання реєстраційного документа виключно у цифровому форматі. За бажанням, власник може замовити і пластиковий варіант техпаспорта.

Аналогічно з цифровим техпаспортом, до офіційного документа зараховується електронне посвідчення водія, яке також за бажанням можна отримати без пластикового документа.

Однак обидва ці документи підходять для внутрішнього користування по Україні та для виїзду за кордон на своєму авто необхідний фізичний техпаспорт, як і водійський пластик при керуванні авто/взяттям ТЗ на прокат.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», «D», практичні заняття з водіння, корпоративне навчання в автошколі. Для запису зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: