Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Отримання прав водія іноземцями в Дніпрі

Отримання посвідчення водія – обов’язкова процедура для становлення водієм кожного, хто бажає керувати транспортними засобами відповідної категорії. Процедура складання іспитів на права водія для іноземців і для місцевих жителів не має відмінностей, крім документів, що надаються.

Як іноземцю отримати права в Україні?

Права водія для іноземців

Отримання прав водія в Україні іноземцям здійснюється за різними алгоритмами, залежно від того, чи проводиться отримання автомобільних прав вперше, або ж проводиться заміна чинного міжнародного документа з управління транспортом на українські. У кожному випадку, щоб отримати додатковий пластик, іноземний громадянин виконує послідовні процедури оформлення посвідчення.

Законодавство України зобов’язує зареєстрованих мешканців на території країни користуватися саме національними правами водія, хоча надання міжнародного документа також вітається і не суперечить загальним правилам з керування автотранспортом.

Якщо виникло бажання отримати права в Україні іноземцю, який не мав до цього посвідчення, слід поетапно, як і всі місцеві жителі, проходити процедуру навчання в автошколі теоретичного курсу, складати іспити з нього, реєструватись та навчатися з практичної частини, проходити іспити з водіння. Лише після цього той, хто навчається, має можливість отримати на руки необхідний водійський документ. Терміни навчання в автошколі в середньому триває кілька місяців, щоб знання та навички були закріплені на належному рівні і водій міг з комфортом адаптуватися до будь-яких дорожніх умов.

Якщо ж до цього іноземний громадянин має на руках міжнародне посвідчення, необхідно здійснити отримання другого документа в Сервісному Центрі МВС незалежно від місця реєстрації. Для цього у територіальній установі надається необхідний пакет документів, оплачуються квитанції за адміністративні послуги та проводиться здача теорії та практики.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Список документів для навчання в автошколі

Для реєстрації на навчання в автошколі іноземцю або громадянинові України необхідно підготувати повний пакет документів, без якого саме навчання не може бути здійснено. До них відносяться:

  • Паспорт із актуальним терміном дії.
  • Ідентифікаційний код платника податків.
  • Посвідчення біженця, або вид на постійне/тимчасове проживання.
  • Медична довідка форми 083/о. Документ можна отримати у медустановах, що орієнтовані на проходження обстеження майбутніх водіїв після проходження низки лікарів (окуліст, хірург, невропатолог, терапевт тощо). У лікарні з урахуванням списку протипоказань проводиться обстеження, де зрештою головним лікарем і виписується довідка. Також є автошколи у Дніпрі, що можуть надати медичний огляд перед навчанням без відвідування лікарні, співпрацюючи з деякими з них. Слід уточнювати про послугу у вибраній автошколі.
  • Додатково потрібні фотографії розміром 3,5 на 4,5 см.

Терміни навчання у спеціалізованій автомобільній школі перед отриманням прав іноземцям на необхідну категорію займають до 3,5 – 4 місяців без урахування кількості спроб складання іспитів.

Перепідготовка іноземців для складання іспитів

Перепідготовка автолюбителів здійснюється у тому випадку, якщо водій має посвідчення на вищу категорію (В, С, D) та планує відкривати низьку категорію. Наприклад, за наявності категорії В, який бажає відкрити А або А1, може пройти перепідготовку в автошколі.

Для такого роду перенавчання виділяється програма практичного курсу тривалістю 20 годин та проходження п’яти важливих розділів за відповідною категорією, а саме:

  • Стан та обладнання транспортного засобу.
  • Юридична відповідальність водіям.
  • 2-х та більше годинні курси з надання долікарської допомоги, залежно від програми підготовки у навчальному закладі.
  • Етика водія. (Психологічні аспекти)
  • Ключові аспекти управління ТЗ та вимоги до безпеки на дорогах.

Для того, щоб здійснити перепідготовку, необхідно також звернутися до автошколи та надати необхідний пакет документів, пройти курс та скласти іспити з водіння.

Заміна іноземних прав на українські

Обмінювати іноземні права на українські слід з огляду на тривалість перебування громадянина іншої країни в Україні.

Таким чином, при тимчасовому перебуванні в країні з метою відпочинку, туризму або з інших причин строком до трьох місяців необхідність змінити документ міжнародного зразка на національні не актуальна.

Важливу роль відіграє перебування іноземця на території України для постійного проживання та наявності посвідки на проживання. У цьому випадку обмін посвідчення для повноправного керування автотранспортом є обов’язковою умовою.

Заміна водійського документа проводиться без повторного навчання в автошколі лише особам інших країн, що підписували Венську дорожню конвенцію. Єдиною умовою для оновлення пластику стане обов’язкове складання теоретичного іспиту, де перевіряються знання Правил Дорожнього Руху в Україні та проходження практичного іспиту для перевірки навичок водія. Перед проведенням обміну посвідчення в СЦ МВС надається переклад прав українською мовою і ця процедура засвідчується в консульстві країни, в якій спочатку були отримані автомобільні права.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: