Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Поради для водіїв-початківців

Отримання посвідчення водія – офіційний етап вступу до лав автомобілістів. Однак, на дорозі можуть виникати ситуації, які не можуть бути ідеально передбачені під час навчання в автошколі. Були зібрані загальні поради водію-початківцю під час керування автотранспортом.

Поради водію-початківцю

Початківець: загальні поради

Водію, який вперше отримав посвідчення водія може бути важко з послідовністю дій на дорозі без допомоги інструктора. Адже під боком уже не буде того, хто вчасно може підказати правильне рішення.

Наведемо нижче поради водіям-початківцям, які щойно отримали права:

 • Позначте автомобіль наклейкою «70». Це надасть інформацію іншим водіям про автолюбителя-початківця, що пом’якшує взаємодію один з одним, а також заздалегідь вкаже про максимальну дозволену швидкість за містом.
 • Не нехтуйте побудовою плану маршруту до необхідної кінцевої точки подорожі. Існує достатня кількість платформ та онлайн-карт для вивчення детального маршруту, що спрощує орієнтування в місцевості та дасть можливість своєчасно приймати рішення перед потрібним поворотом.
 • Перед початком руху слід налаштувати автомобіль під комфортне керування, а саме: налаштувати спинку, сидіння, кермо, бічні та салонне дзеркала.
 • Для виключення додаткових подразників і факторів, що відволікають, під час руху краще не включати музику голосно, переведіть телефон на беззвучний режим, не відволікайтеся на розмови з пасажирами.
 • Дотримуйтесь швидкості руху, обирайте ту, що дозволить безпечно здійснювати маневри.
 • Вмикайте покажчики повороту заздалегідь, щоб водії мали змогу побачити та сприйняти ваші наміри перед початком маневру.
 • Якщо на вулиці погані погодні умови, потрібна підвищена уважність та обережність, рухайтеся з меншою швидкістю.
 • Обов’язково пристібайтеся ременем безпеки і стежте, щоб пасажири були пристебнуті.
 • Слідкуйте за дорожніми умовами та зміною обстановки на дорозі, дотримуйтесь безпечної дистанції до автомобілів, що їдуть попереду. Це допоможе уникнути зіткнення з автомобілем та дасть запас часу та відстані на реагування при гальмуванні.
 • Перед рухом на зелений сигнал світлофора переконайтеся у відсутності небезпеки. Є ймовірність завершення маневру автомобіля на перехресті або пішохід закінчує перехід.
 • Спочатку виключіть поїздки дорогами з високою інтенсивністю руху.

Наведено загальні поради для руху недосвідченому водієві, проте з них можна виділити головну рекомендацію – часта практика дозволить набратися досвіду та швидше здобути впевненість. Сідайте за кермо частіше!

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Поради водію-початківцю під час руху в місті

Рух у міських умовах пов’язаний з великим потоком автомобілів та постійною взаємодією з учасниками дорожнього руху. Водіння у місті вимагає від водія підвищеної уважності, швидкої адаптації до змін та дотримання загальних правил руху. Дорожні знаки, розмітка, обладнання є чудовою підмогою для безпечного руху, регулювання та спрямування автомобільних потоків, а тому дотримання встановлених розпоряджень допоможе швидше влитися до лав автолюбителів.

Розберемо корисні поради для водіїв-початківців при русі в місті:

 • Дотримуйтесь швидкісних обмежень, встановлених у місті знаками та пунктами правил дорожнього руху.
 • Виключіть зайві маневри, які не потрібні під час вашого руху. Якщо ви виконуєте повороти, перестроювання або інші зміни траєкторії – заздалегідь вмикайте покажчики поворотів, навіть якщо відсутні інші учасники руху.
 • Дотримуйтесь правил стоянки та зупинки, не ставте автомобіль на два місця для паркування одночасно, залишайте автомобіль у встановлених для цього місцях.
 • Для поворотів праворуч/ліворуч займайте необхідне крайнє положення заздалегідь.
 • Знижуйте швидкість плавно, дотримуйтесь безпечної відстані до автомобілів попереду, щоб у разі різкої зміни траєкторії руху або екстреного гальмування не сталося зіткнення.
 • Якомога раніше помічайте пішохідні переходи, знаки та зебру. Переходи, зупинки громадського транспорту та перехрестя – небезпечні ділянки, які слід проїжджати обережно.
 • Завжди будьте готовими до гальмування, від непередбачених ситуацій ніхто не застрахований. У темний час доби на неосвітлених вулицях не рухайтеся дуже швидко, будьте дуже уважні.

Крім цього ряду порад, не варто забувати і про перевірку автомобіля перед поїздкою, якщо у вас виникли сумніви щодо справної роботи автотранспорту, не слід виїжджати на дорогу.

Поради водію-початківцю під час руху на трасі

Рух за містом відрізняється від їзди у населеному пункті та має низку особливостей, з якими стикається водій. Автолюбитель-початківець повинен враховувати, що нехай рух за містом і буде набагато простіше, проте це саме та територія, на якій трапляється велика кількість ДТП зі смертельним результатом.

 • Швидкісний режим. Навіть якщо дорога є прямолінійною, не доводиться стикатися з великим і густим потоком автомобілів, не слід перевищувати допустимі швидкісні режими за містом. Небезпека може ховатись від вологого покриття на поворотах, у помилковому розрахунку зустрічного автомобіля при обгоні.
 • Обгін. Водію-початківцю з першим водійським дозволено рухатися в межах 70 км/год, для поступової адаптації до дорожніх умов і швидкостей. А тому не слід виконувати обгін автомобілів, швидкість яких перевищує вашу, або є такою самою.
 • Позначайте свої маневри покажчиками повороту. Незалежно, де водій знаходиться – у місті чи поза ним, включення покажчиків поворотів обов’язкове.
 • Вантажні автомобілі. Не рухайтеся надто близько до великогабаритних автомобілів, адже такий автотранспорт має достатню кількість мертвих зон.

А також, не забувайте про сезонну гуму, стежте за технічним станом автомобіля. Не переїдайте перед далекою дорогою і добре відпочиньте. Гарний фізичний та моральний стан також важливі та впливають на реакцію водія та безпеку руху.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: