Отримання посвідчення водія – офіційний етап вступу до лав автомобілістів. Однак, на дорозі можуть виникати ситуації, які не можуть бути ідеально передбачені під час навчання в автошколі. Були зібрані загальні поради водію-початківцю під час керування автотранспортом.
Початківець: загальні поради
Водію, який вперше отримав посвідчення водія може бути важко з послідовністю дій на дорозі без допомоги інструктора. Адже під боком уже не буде того, хто вчасно може підказати правильне рішення.
Наведемо нижче поради водіям-початківцям, які щойно отримали права:
Позначте автомобіль наклейкою «70». Це надасть інформацію іншим водіям про автолюбителя-початківця, що пом’якшує взаємодію один з одним, а також заздалегідь вкаже про максимальну дозволену швидкість за містом.
Не нехтуйте побудовою плану маршруту до необхідної кінцевої точки подорожі. Існує достатня кількість платформ та онлайн-карт для вивчення детального маршруту, що спрощує орієнтування в місцевості та дасть можливість своєчасно приймати рішення перед потрібним поворотом.
Перед початком руху слід налаштувати автомобіль під комфортне керування, а саме: налаштувати спинку, сидіння, кермо, бічні та салонне дзеркала.
Для виключення додаткових подразників і факторів, що відволікають, під час руху краще не включати музику голосно, переведіть телефон на беззвучний режим, не відволікайтеся на розмови з пасажирами.
Дотримуйтесь швидкості руху, обирайте ту, що дозволить безпечно здійснювати маневри.
Вмикайте покажчики повороту заздалегідь, щоб водії мали змогу побачити та сприйняти ваші наміри перед початком маневру.
Якщо на вулиці погані погодні умови, потрібна підвищена уважність та обережність, рухайтеся з меншою швидкістю.
Обов’язково пристібайтеся ременем безпеки і стежте, щоб пасажири були пристебнуті.
Слідкуйте за дорожніми умовами та зміною обстановки на дорозі, дотримуйтесь безпечної дистанції до автомобілів, що їдуть попереду. Це допоможе уникнути зіткнення з автомобілем та дасть запас часу та відстані на реагування при гальмуванні.
Перед рухом на зелений сигнал світлофора переконайтеся у відсутності небезпеки. Є ймовірність завершення маневру автомобіля на перехресті або пішохід закінчує перехід.
Спочатку виключіть поїздки дорогами з високою інтенсивністю руху.
Наведено загальні поради для руху недосвідченому водієві, проте з них можна виділити головну рекомендацію – часта практика дозволить набратися досвіду та швидше здобути впевненість. Сідайте за кермо частіше!
Як отримати права
6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав
Зв'язуєтесь з менеджером автошколи
Підбираємо зручний клас та час занять.
Початок теоретичних занять
Паралельно проходимо медкомісію для водіння.
Готуємося до практичних занять
На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.
Підбір інструктора з водіння
І початок практичних занять транспортним засобом.
Підготовка до фінального іспиту
Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.
Іспит у «Сервісному центрі»
Отримання посвідчення водія та привітання.
Поради водію-початківцю під час руху в місті
Рух у міських умовах пов’язаний з великим потоком автомобілів та постійною взаємодією з учасниками дорожнього руху. Водіння у місті вимагає від водія підвищеної уважності, швидкої адаптації до змін та дотримання загальних правил руху. Дорожні знаки, розмітка, обладнання є чудовою підмогою для безпечного руху, регулювання та спрямування автомобільних потоків, а тому дотримання встановлених розпоряджень допоможе швидше влитися до лав автолюбителів.
Розберемо корисні поради для водіїв-початківців при русі в місті:
Дотримуйтесь швидкісних обмежень, встановлених у місті знаками та пунктами правил дорожнього руху.
Виключіть зайві маневри, які не потрібні під час вашого руху. Якщо ви виконуєте повороти, перестроювання або інші зміни траєкторії – заздалегідь вмикайте покажчики поворотів, навіть якщо відсутні інші учасники руху.
Дотримуйтесь правил стоянки та зупинки, не ставте автомобіль на два місця для паркування одночасно, залишайте автомобіль у встановлених для цього місцях.
Для поворотів праворуч/ліворуч займайте необхідне крайнє положення заздалегідь.
Знижуйте швидкість плавно, дотримуйтесь безпечної відстані до автомобілів попереду, щоб у разі різкої зміни траєкторії руху або екстреного гальмування не сталося зіткнення.
Якомога раніше помічайте пішохідні переходи, знаки та зебру. Переходи, зупинки громадського транспорту та перехрестя – небезпечні ділянки, які слід проїжджати обережно.
Завжди будьте готовими до гальмування, від непередбачених ситуацій ніхто не застрахований. У темний час доби на неосвітлених вулицях не рухайтеся дуже швидко, будьте дуже уважні.
Крім цього ряду порад, не варто забувати і про перевірку автомобіля перед поїздкою, якщо у вас виникли сумніви щодо справної роботи автотранспорту, не слід виїжджати на дорогу.
Поради водію-початківцю під час руху на трасі
Рух за містом відрізняється від їзди у населеному пункті та має низку особливостей, з якими стикається водій. Автолюбитель-початківець повинен враховувати, що нехай рух за містом і буде набагато простіше, проте це саме та територія, на якій трапляється велика кількість ДТП зі смертельним результатом.
Швидкісний режим. Навіть якщо дорога є прямолінійною, не доводиться стикатися з великим і густим потоком автомобілів, не слід перевищувати допустимі швидкісні режими за містом. Небезпека може ховатись від вологого покриття на поворотах, у помилковому розрахунку зустрічного автомобіля при обгоні.
Обгін. Водію-початківцю з першим водійським дозволено рухатися в межах 70 км/год, для поступової адаптації до дорожніх умов і швидкостей. А тому не слід виконувати обгін автомобілів, швидкість яких перевищує вашу, або є такою самою.
Позначайте свої маневри покажчиками повороту. Незалежно, де водій знаходиться – у місті чи поза ним, включення покажчиків поворотів обов’язкове.
Вантажні автомобілі. Не рухайтеся надто близько до великогабаритних автомобілів, адже такий автотранспорт має достатню кількість мертвих зон.
А також, не забувайте про сезонну гуму, стежте за технічним станом автомобіля. Не переїдайте перед далекою дорогою і добре відпочиньте. Гарний фізичний та моральний стан також важливі та впливають на реакцію водія та безпеку руху.
Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція? — немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону:
×
Замовити зворотній дзвінок
Заповніть форму нижче і з вами скоро зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на всі ваші запитання!
×
Залишити заявку на навчання
Заповніть форму нижче і з вами скоро зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на всі ваші запитання!
×
Залишити резюме
Заповніть форму нижче і з вами скоро зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на всі ваші запитання!