Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Правила проїзду кругового руху в Україні

Перехрестя з круговим рухом – не найпоширеніші, але являють собою комфортність у способі проїзду перетину доріг. Правила проїзду кругового руху в Україні не відрізняються від правил руху через звичайне перехрестя, за винятком деяких особливостей.

Правила проїзду кругового руху

Якими знаками позначається круговий рух?

Виходячи з ПДР круговий рух на перехресті має два позначення – встановлення дорожніх знаків попереджувальної та вказівної групи. Саме наявність знаків, що інформують про коло вказують на цей спосіб проїзду.

Перший знак, що зустрічається водієві до самого перехрестя, – знак 1.19 «Наближення до кругового руху». Цей знак має попереджувальний характер і встановлюється за 50 – 100 м у місті та 150-300 м за містом до перехрестя. Таким чином, водії заздалегідь дізнаються про тип перетину автомобільних доріг і задіюють правила проїзду кругового руху, не доїхавши до нього.

Перед самим перехрестям розміщується знак 4.10 «Круговий рух», що вказує на організацію проїзду. Відсутність цього знака повідомляє про стандартне перехрестя без особливостей і рух буде відповідно до регулювання іншого обладнання.

Перед самим круговим наноситься розмітка 1.13, що має форму невеликих трикутників в ряд. Як зазначення місця, де водій повинен знизити швидкість або зупинитися для надання руху автомобілів, що рухаються круговим перехрестям.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Правила проїзду кругового руху

З ПДР проїзду кругового руху при належному обладнанні перехрестя водії повинні пам’ятати кілька важливих аспектів, що й характеризують спосіб проїзду.

  • Відсутність зустрічного руху. Кругове перехрестя – це територія з одностороннім рухом, що виключає лівий поворот та маневр розвороту. Таким чином, автомобілісти не переймаються водіями, що можуть рухатися назустріч і контролюють лише потік транспорту сусідніми смугами.
  • Перевага тих, хто рухається по колу. З 2017 року такі перехрестя призвели до єдиних стандартів, що полегшує аналіз проїзду ним. Під’їжджаючи до кола, водій повинен дати дорогу тим, хто вже рухається по ньому. Від цієї вимоги не можуть відступати і водії трамваїв, якщо рейки проходитимуть через кругове.
  • Рух лише праворуч. Враховуючи односторонню організацію, повороти, з якими зустрічається водій – це поворот праворуч, як єдиний спосіб залишити перехрестя.
  • Увімкнення покажчиків повороту. Враховуючи очевидність руху на круговому, включення покажчиків поворотів використовуються лише при вираженому маневруванні – перебудові та з’їзді з кола.

Більшість автомобілістів вважають, що перехрестя з круговим рухом обов’язково має мати форму кола, проте це не так. Саме знак 4.10 здатний позначити будь-якого виду перетин автомобільних доріг як перехрестя з круговим рухом.

В’їзд та рух по перехрестю з круговим рухом

В’їзд на круговий рух супроводжується наданням переваги тих, хто ним уже рухається. Це перше, що має пам’ятати водій. Сам заїзд дозволяється з будь-якої смуги, за умови дотримання правил руху.

Залежно від кількості смуг та подальшої траєкторії, водій займає відповідний ряд.

Якщо планується виїзд із кругового при першому повороті, рекомендується займати крайнє праве положення. Таким чином автомобіліст не буде змушений заїжджати до середньої чи крайньої лівої смуги з додатковим перестроюванням перед з’їздом. Що стосується покажчиків повороту, то перед в’їздом на перехрестя з круговим рухом вони не використовуються, так само, як якщо автомобіль рухається по колу (за винятком виїзду і перестроювання).

Виїзд з перехрестя з круговим рухом

Виїзд з кругового руху, якщо немає додаткових вказівок від дорожніх знаків та розмітки, за замовчуванням, дозволяється з усіх смуг. Проте, з безпеки руху, найбільш оптимальним варіантом вважається з’їзд саме з крайнього правого положення.

Таким чином, не доведеться кілька разів перестроюватися на круговому і постійно перетинатися з іншими автомобільними траєкторіями. У разі, якщо було вирішено виконувати з’їзд, необхідно заздалегідь зайняти відповідне положення та включити покажчик повороту праворуч.

При залишенні перехрестя з середнього або крайнього лівого ряду, водій повинен враховувати рух по сусідніх смугах інших машин і надати їм перевагу, щоб уникнути аварійно-небезпечних ситуацій.

Автошкола у Дніпрі “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», навчання на права категорії «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Тelegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: