Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Що таке сліпа зона в автомобілі?

Сліпа зона авто – це обмежена оглядовість з місця сидіння водія з огляду на параметри транспортного засобу та об’єкти, що розташовані навколо нього. Деякі ділянки дороги, розташування транспортних засобів навколо автомобіля під час руху можуть перебувати в зоні обмеженої конструкції авто, з якою автолюбитель не має змоги проконтролювати ситуацію.

Сліпа зона в машині

“Сліпі зони” легкового автомобіля

Достатня оглядовість для водія – один із основних факторів безпечного керування автомобілем на дорозі та гарант зважених рішень при виконанні маневрів. А тому не варто забувати про наявність потенційної небезпеки, такої як сліпа зона в машині. Варто розібратися, що саме з транспортного засобу може вплинути на виникнення таких зорових обмежень:

 • Передні бічні стійки. Це невелика конструкція автомобіля, що досить вузька, щоб враховувати її, проте з боку водія здалеку вона може перекрити видимість під час руху пішохода.
 • Праве дзеркало авто. Зважаючи на ліворульне розташування керування транспортом, бічне дзеркало праворуч створює максимальне обмеження видимості. Зважаючи на невеликий кут оглядовості, підвищується відсоток виникнення небезпечних ситуацій при маневруванні (виконання перестроювання, поворотів направо).
 • Ліве бічне дзеркало. Сліпа зона легкового авто, що з’являється під час руху сусідніх автомобілів на рівні цього дзеркала до появи транспорту в полі зору очей самого водія.
 • Задній бампер автомобіля. Оглядовість мінімальна при русі заднім ходом, а тому для спрощення такого руху використовуються звукові датчики і парктронік з камерою.
 • Висота транспортного засобу Чим вище автотранспорт, тим серйозніше варто враховувати той факт, що під час руху заднім ходом можуть виникнути небезпеки у вигляді маленьких пішоходів. Якщо доросла людина помітна в автомобільних дзеркалах, то діти через низький зріст можуть не потрапити до зони видимості.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Сліпа зона в машині: як її контролювати?

Водії повинні пам’ятати про таку потенційну небезпеку, як мертва зона коло авто. Особливість такої зони полягає у підвищеній небезпеці під час маневрування, руху автомобіля, взаємодії з іншими учасниками на дорозі. Тому важливо навчитися контролювати та прогнозувати потенційні ситуації, вміти уникнути їх.

Обмежена оглядовість більш небезпечна при таких маневруваннях:

 • Обгін ТЗ;
 • Зміна смуги руху;
 • Задній хід, повороти та розвороти;
 • Постановка авто на стоянку.

Виявити сліпі зони необхідно заздалегідь, що й допоможе їх контролювати. Є кілька способів для цього:

 • Зверніться до помічника і попросіть його обійти авто. З місця водія перегляньте, де він зник з поля зору, в яких місцях і точках.
 • Під час руху поспостерігайте за іншими транспортними засобами, запам’ятайте коли вони зникають з вашого поля зору, де знову становляться видимими.
 • Налаштування бічних дзеркал. Неправильне налаштування підвищує потенційну небезпеку, а тому слід зайнятися цим насамперед. У них повинні бути лише невелика частина автомобіля і більша оглядовість на проїжджу і навколишню частину. Таким чином автовласник повинен орієнтуватися за параметрами під час паркування та маневрування, а решта поля має максимально захоплювати дорогу.

Цілком позбутися сліпих зон на транспорті неможливо, проте можна зменшити ризики і додати собі оглядовості. Часто для цього встановлюють додаткові сферичні дзеркала. Вони допомагають попереджати про ситуацію, коли інший автомобіль зник з вашого поля зору.

Автошкола у Дніпрі “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», навчання на права категорії «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: