Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Водіння авто у темний час доби

Водіння у темний час доби відрізняється від руху вдень і має значну кількість факторів, що впливають на безпеку. Їзда в нічний час вимагає від водія підвищеної уважності, відповідальності та додаткових знань.

Безпечне водіння у темний час доби

Підготовка до нічної їзди

Рух у темний час доби міцно пов’язаний із уважністю водія та постійним контролем дорожніх умов та обстановки. А тому перед виїздом слід підготувати транспортний засіб і перевірити його зовнішній і внутрішній стан.

Перевіряються:

  • перегляд та випробування на місці справності зовнішніх світлових приладів. Для цього слід перевірити ближнє та дальнє світло фар, габаритні вогні, справність підсвічування номерних знаків, передні та задні протитуманні ліхтарі. Також не варто забувати про стоп-сигнали. Їх можна перевірити самостійно за допомогою підкату задньою частиною автомобіля до стіни та короткочасного натискання на педаль гальма.
  • чистота фар, вогнів, ліхтарів. Слід протерти, якщо є забруднення.
  • регулювання положення світлових, аби уникнути осліплення оточуючих.
  • щітки склоочисників та їх робота. У випадках дощового вечора їхня справна робота вкрай важлива для контролю оглядовості.
  • огляд зовнішнього та внутрішнього обладнання автомобіля, щоб під час руху не було поломок посеред дороги.

На водіння у нічний час впливає також стан та здоров’я водія. Тому при сильній втомі слід відмовитися від управління через втрату концентрації та зниження реакції за кермом.

Роз’їзд із зустрічним автомобілем

Особливості нічного водіння полягають у зниженні видимості проїжджої частини під час роз’їзду із зустрічними транспортними засобами. Так, автомобілі, що наближаються, безпосередньо впливають на зір за допомогою прямого засліплення фарами, а при наявності вологого покриття відсоток впливу штучного освітлення на очі збільшується.

Один із способів знизити ризик засліплення є завчасне перемикання з далекого світла на ближній не менше ніж за 250 м або при першій появі в поле зору автомобіля незалежно від напрямку руху. При роз’їзді з іншим автотранспортом рекомендується дивитися у бік правого краю проїжджої частини, а не на сам автомобіль та його освітлення. Трапляється, що при наближенні водій не перемикає світло з дальнього на ближній і сліпить, у жодному разі не відповідаємо водієві тим самим. Досить коротко поблимати дальнім, для вимоги переключити освітлення. Якщо це не допомогло і сталося так, що вас все ж таки засліпили, необхідно знизити швидкість не змінюючи смуги руху і зупинитися. Щоб уникнути зіткнення ззаду, слід увімкнути аварійну світлову сигналізацію.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Вибір швидкості руху

Беручи уроки водіння у темний час доби, інструктор акцентує увагу на швидкості та специфіці взаємодії з іншими водіями під час руху.

Так, швидкість має бути в межах видимості фар для своєчасного виявлення перешкод.

На вершині підйому необхідно знижувати швидкість і переходити на освітлення, що щадить зір, якщо попереду круті повороти або різка зміна конфігурації дороги – вночі швидкість знижується до мінімуму.

Важливо, щоб світло фар не зникало поза проїжджою частиною і не було направлене в повітря. Вибір швидкості залежить від освітленості фарами на будь-якій території.

Обгін

Маневр обгону передбачає виїзд на зустрічну смугу руху та взаємодію з попутними автомобілями.

Виконання маневру з освітленням має наступний алгоритм: при наближенні до автомобільного попутного напрямку слід заздалегідь переключити на ближній, щоб уникнути засліплення через салонне дзеркало. Коли автомобілі зрівняються, можна увімкнути знову дальнє світло за умови відсутності попереду учасників руху.

Якщо ж виконується обгін вашого авто, слід також перейти на ближнє світло, знизити швидкість і зміститися правіше, допомагаючи закінчити маневр.

Пішоходи та перешкоди

Увечері пішоходам досить складно оцінити швидкість автомобіля, що наближається, і в більшості випадків піший учасник дорожнього руху може нехтувати одягом зі світловідбиваючими елементами. Тому висока концентрація і готовність будь-якої миті знизити швидкість і зупинитися важливі при русі вночі.

Завчасно шукайте знаки пішохідних переходів та пригальмовуйте на дорогах із поганим освітленням.

Додатково небезпека полягає у місцях проведення дорожніх робіт. Вночі огорожі можуть бути не завжди позначені світловідбиваючими матеріалами, мати миготливі ліхтарі або знаки. Завдання водія вчасно побачити такі місця та вибрати необхідний алгоритм дій.

Фари

Освітлювальні прилади на автомобілі є важливою складовою підготовки до руху. Перед вечірньою чи нічною їздою необхідно перевірити справність світлових, протерти їх або, у разі потреби, відполірувати.

Регулювання фар також має бути відповідним, якщо немає автоматичного налаштування, слід цим зайнятися вручну враховуючи кількість пасажирів.

Не варто забувати про хорошу видимість. Протріть скло, дзеркала в авто, тому що будь-який бруд або розводи, що непомітні вдень, особливо виражені в темний час доби і створять обмеження видимості.

Тривала подорож вночі

За необхідності дальньої поїздки вночі водій повинен ретельно підготуватися, а саме:

  • Сон. Перед поїздкою слід добре виспатись. Не варто щільно вечеряти – у цьому випадку підвищується сонливість за кермом.
  • Опускайте скло, щоб пустити прохолодне повітря і підбадьоритися.
  • Для зняття втоми робіть зупинки кожні дві години.
  • Для стимуляції нервової системи в дорозі пийте каву або напої, що містять кофеїн.
  • Час від часу переглядайте мапу маршруту для покращення орієнтування на дорозі.

Безпечне водіння у темний час доби сильно залежить від психоемоційного та фізичного стану водія. Дотримуючись простих рекомендацій при вечірньому водінні, можна знизити ризик виникнення небезпечних ситуацій і комфортно подорожувати в необхідні місця.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», категорію «В», «С», «D», практичні заняття з водіння. Для запису зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: