Водіння у темний час доби відрізняється від руху вдень і має значну кількість факторів, що впливають на безпеку. Їзда в нічний час вимагає від водія підвищеної уважності, відповідальності та додаткових знань.
Рух у темний час доби міцно пов’язаний із уважністю водія та постійним контролем дорожніх умов та обстановки. А тому перед виїздом слід підготувати транспортний засіб і перевірити його зовнішній і внутрішній стан.
Перевіряються:
На водіння у нічний час впливає також стан та здоров’я водія. Тому при сильній втомі слід відмовитися від управління через втрату концентрації та зниження реакції за кермом.
Особливості нічного водіння полягають у зниженні видимості проїжджої частини під час роз’їзду із зустрічними транспортними засобами. Так, автомобілі, що наближаються, безпосередньо впливають на зір за допомогою прямого засліплення фарами, а при наявності вологого покриття відсоток впливу штучного освітлення на очі збільшується.
Один із способів знизити ризик засліплення є завчасне перемикання з далекого світла на ближній не менше ніж за 250 м або при першій появі в поле зору автомобіля незалежно від напрямку руху. При роз’їзді з іншим автотранспортом рекомендується дивитися у бік правого краю проїжджої частини, а не на сам автомобіль та його освітлення. Трапляється, що при наближенні водій не перемикає світло з дальнього на ближній і сліпить, у жодному разі не відповідаємо водієві тим самим. Досить коротко поблимати дальнім, для вимоги переключити освітлення. Якщо це не допомогло і сталося так, що вас все ж таки засліпили, необхідно знизити швидкість не змінюючи смуги руху і зупинитися. Щоб уникнути зіткнення ззаду, слід увімкнути аварійну світлову сигналізацію.
Зв'язуєтесь з менеджером автошколи
Початок теоретичних занять
Готуємося до практичних занять
Підбір інструктора з водіння
Підготовка до фінального іспиту
Іспит у «Сервісному центрі»
Беручи уроки водіння у темний час доби, інструктор акцентує увагу на швидкості та специфіці взаємодії з іншими водіями під час руху.
Так, швидкість має бути в межах видимості фар для своєчасного виявлення перешкод.
На вершині підйому необхідно знижувати швидкість і переходити на освітлення, що щадить зір, якщо попереду круті повороти або різка зміна конфігурації дороги – вночі швидкість знижується до мінімуму.
Важливо, щоб світло фар не зникало поза проїжджою частиною і не було направлене в повітря. Вибір швидкості залежить від освітленості фарами на будь-якій території.
Маневр обгону передбачає виїзд на зустрічну смугу руху та взаємодію з попутними автомобілями.
Виконання маневру з освітленням має наступний алгоритм: при наближенні до автомобільного попутного напрямку слід заздалегідь переключити на ближній, щоб уникнути засліплення через салонне дзеркало. Коли автомобілі зрівняються, можна увімкнути знову дальнє світло за умови відсутності попереду учасників руху.
Якщо ж виконується обгін вашого авто, слід також перейти на ближнє світло, знизити швидкість і зміститися правіше, допомагаючи закінчити маневр.
Увечері пішоходам досить складно оцінити швидкість автомобіля, що наближається, і в більшості випадків піший учасник дорожнього руху може нехтувати одягом зі світловідбиваючими елементами. Тому висока концентрація і готовність будь-якої миті знизити швидкість і зупинитися важливі при русі вночі.
Завчасно шукайте знаки пішохідних переходів та пригальмовуйте на дорогах із поганим освітленням.
Додатково небезпека полягає у місцях проведення дорожніх робіт. Вночі огорожі можуть бути не завжди позначені світловідбиваючими матеріалами, мати миготливі ліхтарі або знаки. Завдання водія вчасно побачити такі місця та вибрати необхідний алгоритм дій.
Освітлювальні прилади на автомобілі є важливою складовою підготовки до руху. Перед вечірньою чи нічною їздою необхідно перевірити справність світлових, протерти їх або, у разі потреби, відполірувати.
Регулювання фар також має бути відповідним, якщо немає автоматичного налаштування, слід цим зайнятися вручну враховуючи кількість пасажирів.
Не варто забувати про хорошу видимість. Протріть скло, дзеркала в авто, тому що будь-який бруд або розводи, що непомітні вдень, особливо виражені в темний час доби і створять обмеження видимості.
За необхідності дальньої поїздки вночі водій повинен ретельно підготуватися, а саме:
Безпечне водіння у темний час доби сильно залежить від психоемоційного та фізичного стану водія. Дотримуючись простих рекомендацій при вечірньому водінні, можна знизити ризик виникнення небезпечних ситуацій і комфортно подорожувати в необхідні місця.
Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», категорію «В», «С», «D», практичні заняття з водіння. Для запису зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті.