Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Водіння містом

Водіння по місту, незалежно від досвіду та стажу водіння вимагає від водія знань та розуміння правил, взаємодії з іншими, а також реакції та великої уважності. Перед тим, як виїжджати на дорогу в місті, водієві необхідно підготуватися до руху, ознайомитись з особливостями міських умов, маршрутів.

Підготовка автомобіля до виїзду до міста

Перед тим, як здійснювати поїздку, необхідно переконатися у справності транспортного засобу, унеможливити потенційні загрози та небезпеки, провести щоденний технічний огляд автомобіля. Водіння по місту для автолюбителів починається з першого підходу до машини та її огляду, знання особливостей стану транспорту. Необхідність ступеня підготовки до руху залежить від умов використання авто. Якщо однієї ситуації ТЗ повинен бути у стані повної справності при раптовій поїздці, то за інших умов важливість виїзду може залежати від заздалегідь запланованого руху.

Звернімо увагу на поширені етапи контрольної підготовки автотранспорту:

 • Огляд на наявність протікання гальмівної системи під автомобілем, гідропідсилювача керма, двигуна (витікання рідини, що охолоджує, або масла).
 • Слід вивчити рівень рідини в бачках, при необхідності долити все необхідне.
 • Огляд та ознайомлення з роботою електронного обладнання, вивчення працездатності покажчиків повороту, зовнішніх світлових приладів, перегляд значків на панелі приладів на наявність індикаторів про несправності.
 • Подбайте про оглядовість, протріть шибки, дзеркала, світлові.
 • Перевірте тиск у колесах манометром. Якщо є відмінність, зробити підкачку за допомогою компресора або насоса згідно з вимогою таблиці тиску в шинах.
 • Займіться зручною посадкою, відрегулюйте спинку та сидіння, перевірте справність ременів безпеки. Налаштуйте бічні дзеркала та дзеркало заднього виду для кращого контролю дорожньої обстановки.
 • Запустіть двигун і перевірте працездатність усіх систем (кермо, гальма, зчеплення, перемикання коробки). При низьких температурах авто слід прогріти протягом 2-3 хвилин. Перевірка вузлів виконується плавно, без ривків.

І головне, перед тим, як розпочати повноцінний рух, опрацюйте повторно маршрут. Адже набагато простіше рухатися, заздалегідь продумавши кожен крок і скоротивши час на підготовку до поворотів, проїздів перехресть до кінцевої мети.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Швидкісний режим

До руху в міському циклі відноситься не тільки наявність великої кількості транспортних засобів, але й певні правила, яких зобов’язаний дотримуватися кожен водій. Це стосується їзди у певному швидкісному режимі. Згідно з правилами дорожнього руху швидкість у місті не повинна перевищувати понад 50 км/год. Це обмеження пов’язане із зміною інтенсивності та щільності потоку автомобілів, наявності таких учасників як пішоходи, велосипедисти. Навіть якщо автоаматор поспішає, це не є приводом створювати аварійну ситуацію через перевищення швидкості.

Як виняток, у міських умовах можуть бути додатково встановлені знаки, що можуть характеризувати іншу допустиму швидкість, проте важливо стежити за їх зоною дії.

Також швидкість може змінюватися в залежності від траєкторії руху. При маневруванні на поворотах слід заздалегідь скидати швидкість, переходити на знижену передачу і акуратно проїжджати, щоб уникнути вильоту з проїжджої частини. Чим крутішим є поворот, тим меншою при входженні буде швидкість.

На вибір оптимальної швидкості в межах допустимої можуть вплинути дорожні умови та видимість у межах смуги через погоду, а тому не варто забувати, що через дощ, сніг, туман, навіть 50 км/год можуть створити небезпечні умови або спровокувати аварійну ситуацію.

Основні правила керування містом

Правила водіння по місту відрізняються від руху поза населеним пунктом, адже чим більша кількість транспортних засобів, тим серйозніше ставляться до організації взаємодії кожного з учасників, їх місць для пересування, щоб уникнути небезпечних ситуацій. Дотримання та знання правил дорожнього руху, виконання вказівок розмітки, знаків, сигналів світлофорів зменшує ризик виникнення аварій.

 • Слідкуйте за своєю швидкістю та не перевищуйте дозволену в межах міста.
 • Не виконуйте непотрібні маневри. Завчасно займайте необхідну смугу для поворотів, використовуйте світлові покажчики, навіть якщо відсутні інші учасники.
 • Не порушуйте правила постановки автомобіля на місце для паркування, паркуйтеся згідно з розміткою і в передбачених для цього місцях.
 • Не вдавайтеся до екстреного гальмування. Використовуйте гальмування двигуном або комбіноване зниження швидкості своєчасно. Не варто забувати, що дорожня обстановка змінюється щосекунди, уважно стежте за дорогою, щоб вчасно зупинити автомобіль. Рух повинен виконуватися з безпечною швидкістю і з дотриманням безпечної дистанції до авто, що їде попереду.

Запам’ятайте, швидкісне водіння по завантаженому місту нічого, крім стресу, зайвого згоряння палива та стертих коліс не принесе. Тому завжди турбуйтеся про безпечне, плавне водіння.

Автошкола у Дніпрі “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», категорію «В», «С», навчання на права категорії «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: