Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як отримати міжнародне посвідчення водія в Україні?

Для виїзду закордон необхідно підготувати відповідні документи. Це стосується тих, хто планує орендувати автомобіль в іншій країні. Розберемо, у яких випадках знадобиться міжнародне посвідчення водія.

Міжнародне посвідчення водія в Україні

Де потрібні права європейського зразка?

Національне посвідчення водія – це пластик, який видається після успішного складання всіх іспитів у Територіальному Сервісному Центрі. З цим документом водій може виїжджати за кордон на власному автомобілі та на законній підставі подорожувати ним. Також пластик надається при оренді автомобіля в іншій країні.

Однак це можливо у певному переліку країн, що підписали Віденську конвенцію дорожнього руху, учасником якої є Україна. Таким чином, національні права визнаються в багатьох країнах, де не потрібно отримувати посвідчення водія міжнародного зразка. Але якщо є необхідність орендувати транспортний засіб, то у водія можуть вимагати європейські права, як підтвердження ваших навичок керування.

Також, міжнародне необхідно отримувати у ТСЦ, якщо ви їдете до країни, що підписала Женевську конвенцію для вільного руху автомобілем.

Термін дії європейських прав складає три роки, проте не більше дії національного посвідчення та містить такі дані:

 • ПІБ
 • Дата народження та місце
 • Дані про місце проживання
 • Орган, що видав права, дата видачі, штамп/підпис/печать
 • Термін дії та закінчення
 • Номер
 • Підпис власника та фото
 • Перелік відкритих категорій транспортних засобів, їх термін дії

Законодавство України визначає додаткову інформацію, яку необхідно внести до документа, зокрема тип обкладинки та її розміри.

Отримати водійське міжнародне зразок додатково слід, якщо водій має національні права старого типу, а саме – у формі книжечки.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Як отримати міжнародні права?

Автомобільні права міжнародного зразка можна отримати у зручному Територіальному Сервісному Центрі незалежно від місця проживання одержувача. До відвідування готується відповідний ряд документів:

 • Оригінал чинного посвідчення водія та його роздрукована копія.
 • Паспорт громадянина України. Якщо є ID-картка і відсутній електронний носій даних про реєстрацію проживання, слід мати паперовий документ про прописку.
 • Чинний закордонний паспорт.
 • Фотографія 3,5 на 4,5 см (матовий папір).
 • Квитанція про оплату адміністративної послуги з отримання міжнародних прав.

Видача міжнародного посвідчення водія відбувається без додаткових іспитів з теорії та практики в Сервісному Центрі.

Права національного формату під час видачі не вилучається, його віддають разом із закордонним паспортом після перевірки всіх необхідних відомостей.

У разі втрати водійського пластику дія європейського зразка припиняється. Термін надання адміністративної послуги може тривати до п’яти днів із моменту подання пакету документів.

Випадки, коли Вам можуть відмовити у видачі міжнародних прав водія

Може виникнути ситуація, коли під час перевірки у Територіальному Сервісному Центрі виявляється низка помилок, через які держустанова може відмовити у видачі посвідчення водія міжнародного зразка.

Однією з основних причин відмови є невідповідність водійських національних прав чинним міжнародним вимогам. У цьому випадку автолюбитель має здійснити заміну прав, звернувшись до найближчого ТСЦ МВС із необхідними документами.

Також відмовити у наданні адміністративної послуги можуть у разі:

 • Позбавлення права на керування транспортними засобами. Причиною позбавлення може бути досить серйозне порушення водіїв встановлених норм щодо забезпечення безпеки дорожнього руху. Так, вилучати водійське можуть у автолюбителя, що відмовився виконувати вимоги співробітників поліції та особа, що керує авто, вже має тимчасові обмеження в експлуатації авто. Не менш ґрунтовною причиною вилучення водійського є створення аварійної ситуації на дорозі або порушення, що призвело до ДТП. Водій, що керував авто у нетверезому стані, також може попрощатися з посвідченням водія.
 • Розшук. Якщо особа перебуває у розшуку, то про отримання міжнародного водія можна забути.
 • Автомобільні права перебувають у розшуку чи є підробкою. «Куплені» підроблені права можуть за серією та номером належати іншому водієві, а тому замість отримання міжнародного документу особа, що звернулася за цією послугою, буде притягнута до відповідальності відповідно до законодавства.
 • Існує невідповідність персональної інформації заявника.
 • Термін дії національного посвідчення минув. ТСЦ МВС не зможе видати європейські права, якщо закінчення дії посвідчення припадає на дату отримання міжнародних.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на «A», категорію «В», «С», навчання на права категорії «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: