Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як отримати права на мотоцикл?

Отримувати посвідчення водія на керування мотоциклами, згідно чинного законодавства України, дозволено з 16-ти років. При цьому необхідно пройти процедуру навчання в авто- або мотошколі та успішно скласти іспити у ТСЦ МВС.

Категорії прав водія для мотоцикла

Щоб визначити, як отримати права на мотоцикл в Україні, варто визначитися, яка саме категорія означає це право на керування мотоколісним транспортом.

До 2009 року управління мотоциклами, мопедами дозволялося при відкритті категорії А, що означало право на керування двоколісними транспортними засобами. На сьогоднішній день з 2019 року в Україні з’явилися дві підкатегорії – А та А1. Розглянемо, що саме вони означають:

 1. Кат. А1 – необхідна для керування скутерами, мопедами, об’єм двигуна яких не перевищує 50 куб. або оснащені електродвигуном потужністю до 4 кВт.
 2. Кат. А – дозволяє керувати мотоциклами (і з бічним причепом) потужністю електромотора від 4 кВт або об’ємом двигуна від 50 куб.см.
 3. Додатково виникає питання за управління квадроциклами і трициклами. Цей вид транспорту відноситься до категорії В1 і не відноситься до двоколісних засобів пересування.

Слід зазначити, якщо відкрито категорію А, але не відкрито А1, власник мотоцикла не має права керувати скутерами або мопедами з об’ємом двигуна до 50 куб.см або до 4 кіловат. У цьому випадку необхідно пройти прискорений курс навчання та скласти іспити у Сервісному Центрі.

Виняток мають власники посвідчення водія, з відкритою категорією А до 2009 року – після заміни прав автоматично відкриваються обидві підкатегорії.

З скільки років можна отримати права на мотоцикл в Україні?

Як отримати права на мотоцикл

Якщо ви очікуєте повноліття, щоб отримати права на мотоцикл з 18 років, то поспішаємо ознайомити вас із порядком отримання посвідчень на обрану підкатегорію.

Згідно з постановою № 340 Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до управління ТЗ», присвоїти ліцензію водія на мотоцикл дозволяється громадянам, яким виповнилося шістнадцять років і більше.

16-й вік – важлива умова для складання іспитів та отримання посвідчення. Безпосередньо із цього віку настає адміністративна відповідальність за експлуатацію двоколісних мототранспортних засобів.

Як отримати права на мотоцикл у 16 ​​років? Слід пройти навчання на кат. А, успішно скласти теоретичний та практичний іспити у Територіальному Сервісному Центрі МВС.

Підготовка документів, вибір мотошколи

Для того щоб вибрати мотошколу, що підходить для здобуття навичок на керування мотоциклами, варто вивчити всі умови навчання та звернути увагу на:

 • Діюча акредитація навчального закладу. Не всі мотошколи можуть мати законну основу на право надання послуг навчання на категорію А та А1. Є ризик нарватися на шахраїв і за підсумком – не отримати посвідчення водія. Перелік мотошкіл з наявною чинною ліцензією можна перевірити на інтернет-порталі СЦ МВС.
 • Місця проведення теоретичної та практичної частини. Близькість мотошколи від місця проживання чи роботи значно скоротить час відвідування занять. Для максимального комфорту слід також вивчити графік та час проведення теоретичних та практичних занять, уточнити, чи надає школа уроки у вихідні, ранкові-вечірні години. Майданчик для уроків водіння має бути закритим від руху інших транспортних засобів.
 • Мототехніка та екіпірування. Варто заздалегідь дізнатися, на яких мотоциклах ви отримуватимете навички, чи надає мотошкола екіпірування. Таким чином, вам не доведеться додатково розщедрюватися на спорядження або надавати власний транспортний засіб.
 • Вартість навчання. Для вибору оптимального варіанту, не варто спокушатися на низькі ціни, вартість має бути середньою. Дешевизна послуг може бути верхівкою айсберга, через яку є ризик зіткнутися з прихованими платежами, постійними витратами на паливо, екіпірування, які не були прописані в умовах договору на навчання.
 • Кваліфіковані фахівці та терміни навчання. Навчальний заклад повинен мати атестованих мотоінструкторів з великим досвідом водіння, а також надати всю інформацію про тривалість теоретичного та практичного курсу.
 • Супровід на іспит та подання мотоцикла на іспит. Одна з важливих умов отримання посвідчення водія – складання практичного іспиту на мотоциклі. Уточніть, чи школа надає транспорт на здачу, щоб в останній момент не довелося шукати мотоцикл.

Для запису до мотошколи, при виборі категорії А, необхідно під’їхати до офісу школи та надати наступний перелік документів:

 • Заява на навчання із зазначенням місця проживання та обраною категорією транспортного засобу (заповнюється на місці у мотошколі)
 • Копії паспорта, ідентифікаційного коду, а також прописки
 • 4 Фотографії розміром 3х4
 • Оригінал медичної довідки форми 083/о (про придатність до управління ТЗ)

По закінченню курсів сдається внутрішній іспит у мотошколі з теоретичного та практичного курсів. Після успішного складання учню надається в електронному вигляді сертифікат про закінчення навчання в мотошколі, терміном на два роки з моменту завершення курсів.

Як отримати права на мотоцикл, якщо є категорія B?

Права на мотоцикл якщо є категорія В (управління легковим автотранспортом) отримати набагато простіше, ніж якщо починати курси без наявності посвідчення водія.

Особливість процедури навчання полягає в тому, що вам не доведеться повторно проходити теоретичну підготовку. Акцентом стають повноцінні практичні курси управління мотоциклами – докатка. Час навчання на уроках водіння, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 229 «Про затверджений порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв ТЗ», становить 40 занять з 45 хвилин або 20 до 90 хвилин з мотоінструктором.

Для отримання категорії А за наявності кат.В, необхідно повторно подавати документи на навчання до мотошколи з копією посвідчення водія. Обов’язково, при наданні документів, у медичній довідці форми 083/о має бути позначка управління мотоциклами.

Складання іспитів у сервісному центрі МВС

Здати на права на мотоцикл

Для складання іспитів у Сервісному Центрі на кат. А, необхідно отримати свідоцтво про закінчення мотошколи на цю категорію. Якщо ви проходили навчання з нуля, то після завершення курсів складати іспити необхідно і з теорії та практики. До практичного іспиту допускаються особи, які успішно склали теоретичну частину.

За наявності посвідчення водія на категорію В, з підтвердженим стажем водіння, теоретичний іспит у СЦ МВС не сдається, і кандидат у водії мотоциклів автоматично допускається до складання практики.

Іспит з водіння проводиться на закритому майданчику, на якому необхідно виконати перелік елементів:

 • «Коридор»
 • «Вісімка»
 • «Змійка»
 • Габаритне коло

При складання іспиту увага приділяється таким моментам, як:

 • Напрямок мотоцикла прямою траєкторією з використанням перемикання передач
 • Керування транспортом на швидкості 5 км/год, не торкаючись ногами дорожнього покриття
 • Входження в повороти та розвороти при малому радіусі (“габаритне коло”, “змійка”, “вісімка”)

Особи, які успішно склали іспити, отримують посвідчення водія відповідних категорій у ТСЦ МВС.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: