Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як подолати страх водіння автомобіля?

Управління автомобілем – це виконання певного ряду завдань, що приводять автотранспорт у дію. Наскільки він рухатиметься дорогою безпечно залежить від водія. Відчуваючи, наскільки відповідальним є управління багато хто відчуває страх водіння автомобіля.

Страх водіння автомобіля

Природа виникнення страху

Крім почуття великої відповідальності на дорозі, автолюбителі можуть мати й інший ряд причин, що змушують відмовлятися від водіння, а саме:

  • Психофізіологічні особливості. Водій може постійно відчувати тривогу через чутливу нервову систему, через що страх може виключати об’єктивну оцінку дорожніх умов та обстановки.
  • Дорожньо-транспортна пригода у минулому. Негативні емоції, при погляді на автомобіль, можуть виникати при пережитій ДТП незалежно від того, чи була людина в автомобілі або ж просто стала свідком такої ситуації. Тиск на психіку може чинити як побачена смертельна аварія,так і ДТП з легкими ушкодженнями. При таких обставинах водій починає заганяти себе в рамки цих емоцій і постійно проживати ситуацію, через що звичайний страх може перерости в панічний.
  • Відсутність досвіду. Невідомість породжує страх. Автолюбителі-початківці нерідко стикаються з тривогою перед першою поїздкою за кермом. Даний емоційний тиск може виникати при невеликому досвіді керування та невпевненості. Згодом це може викликати страх не лише перед іншими автомобілями, а й перед будь-якими маневруваннями (обгін, перебудова, повороти ліворуч, розвороти). Виникають страхи втрати керування та контролю над автомобілем.
  • Страх несправностей у автомобілі. Його можна зустріти у випадках, якщо вже відбувалася відмова систем керування (гальма, кермо і т.д), тому це може викликати додатковий тиск на уяву. Навіть якщо це ситуація 1 на кілька тисяч автомобілів.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Як новачкові подолати страх водіння?

Позбутися страху руху в потоці при водінні автомобіля і не тільки, водієві-початківцю може бути досить складно, якщо не розробити алгоритм дій, що поступово допомагають адаптуватися. Є загальні рекомендації, пов’язані з подоланням тривог:

  • Часта практика. Досвід приходить з водінням, рекомендується не відмовлятися від керування та водити авто щодня. Не обов’язково рухатися міськими вулицями з високою інтенсивністю, достатньо почати з автодрому щоб звикнути до керування. Надалі можна переходити на мало жваві вулиці, з низьким міським трафіком, а коли будете готові і на міські дороги. Для початку поїздки краще здійснювати ввечері, не в години пік, таким чином, звикнути до водіння в міському середовищі стане простіше.
  • Вивчайте маршрути. При навчанні руху в міських умовах не забувайте приділяти увагу основним маршрутам, що допоможуть надалі відчути себе впевненіше за кермом. Запам’ятайте основні маршрути, якими вам часто доводиться рухатися (дім-робота-місця відпочинку). Вивчайте дорожні знаки по дорозі, правила паркування, дорожні особливості і тоді нові дороги не стануть проблемою в освоєнні.
  • Подолати страх перед керуванням автомобіля допоможе той, хто спеціалізується на даній проблемі. Якщо страх має сильний негативний тиск, слід звернутися до психотерапевта. Фахівець розробить програму для боротьби з наслідками або причинами його виникнення.
  • Завітайте на курси контраварійного або екстремального водіння. Якщо страх не має серйозного психологічного ґрунту, а причинами є побоювання потрапити в ДТП або ж страх перед непередбаченими ситуаціями, такі курси стануть гарною опорою та підготовкою до всього. Пройшовши уроки екстремального або контраварійного водіння, людина стає впевненою і цьому сприяє отримання корисних навичок та алгоритмів уникнення ДТП.
  • Водіння у парі. Управління автомобілем з досвідченим водієм може позитивно вплинути на водіння. Такий пасажир поділиться порадою, підтримає та допоможе заспокоїтися. Не варто вибирати в пасажири людину, що є надмірно емоційною, оскільки це може лише посилити страх і створити нові тривоги.

Немає нічого поганого в страху перед керуванням як і в боротьбі з ним. Важливо, щоб водій-початківець знайшов їх корінь виникнення і послідовно його позбувся.

Як не боятися водити машину жінці?

Щоб позбутися страху керування автомобілем, слід з’ясувати, звідки він виник. Зважаючи на те, що немає загального вирішення всіх причин виникнення страхів, боротьба з ним проводиться індивідуально. Але не варто забувати і про загальні рекомендації. Зокрема, найчастіша практика. Чим частіше дівчина керує автомобілем, тим простіше буде звикнути до дорожнього руху і здобути впевненість. Додатковий вплив на боротьбу зі страхом є наявність знань правил дорожнього руху. Знаючи їх та дотримуючись, ризик ДТП значно зменшується. Не варто йти на поводу у водіїв з агресивною манерою водіння, а також варто триматися на відстані з тими, хто порушує правила. З водіями, які мають низьку культуру, також не варто взаємодіяти, як і сприймати близько до серця будь-яку негативну критику.

Управління автомобілем залежить від водія, його стресостійкості та здатності менше переживати та заглиблюватися в поганий настрій (тривоги).

Більшість поганих вражень зникають через 5 тисяч кілометрів за кермом, а тому практика є найкращими ліками.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: