Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як правильно налаштувати дзеркала в автомобілі?

Дзеркала в машині є одним із важливих елементів для безпечного керування автомобілем. Правильно налаштувати дзеркала в автомобілі означає збільшити оглядовість під час руху та своєчасно виявляти потенційні небезпеки під час маневрування.

Як правильно налаштувати дзеркала в автомобілі?

Як зрозуміти, що дзеркала заднього виду час відрегулювати?

За замовчуванням, налаштувати дзеркало заднього виду в автомобілі необхідно після придбання транспорту, тому питання з терміном регулювання відпадає. Однак є й інші ситуації, коли варто звернути увагу на налаштування дзеркала. Якщо транспортним засобом користуються кілька водіїв, залежно від фізичних особливостей, кожен автолюбитель налаштовує його індивідуально під себе. Перед початком руху не варто забувати про підготовку огляду автомобіля під себе. У разі заміни старих чи пошкоджених дзеркал необхідно повторно проводити регулювання.

Щоб уникнути втрати контролю над дзеркалом заднього виду, слід також проводити періодичне регулювання.

Ознаками “сліпоти” позаду автомобіля можуть бути:

  • Часткове відображення заднього виду.
  • Нахил лінії горизонту. Якщо здійснювалося налаштування на підйомі чи спуску дороги.
  • Некоректна пропорційність відображення проїжджої частини та кузова автотранспорту. (Коли дзеркало охоплює саме салон автомобіля, а не дорогу)

Як налаштувати дзеркала в автомобілі?

Як правильно налаштувати бічні дзеркала в автомобілі? Перед самим регулюванням важливо звернути увагу на посадку водія, налаштувати спинку і сидіння, адже саме місце водія відіграє роль в оглядовості. Лише після створення комфортної посадки можна переходити до етапу налаштування дзеркал для найкращого огляду навколо автомобіля. Регулювання всіх дзеркал слід здійснювати одразу, перед підготовкою до руху.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Налаштування лівого дзеркала в автомобілі

Відрегулювати дзеркала в машині можна як самостійно так і за допомогою третіх осіб для визначення максимального охоплення простору навколо автомобіля.

З салону автомобіля, де буде здійснено налаштування сидіння з місця водія і починається регулювання зовнішнього огляду:

  • Автолюбитель повинен з місця для водія нахилиться ліворуч, таким чином, щоб голова трохи схилялася до лівого плеча і торкалася скла бокових дверей.
  • Дивлячись у бічне дзеркало проводиться налаштування так, щоб у ньому було видно ліве крило автомобіля та ручку дверей. Площа охоплення бічних дверей не повинна перевищувати ¼ або ⅕ загального виду всього простору поза машиною.
  • Коли водій вирівнюється і знову дивиться в дзеркало, не нахиляючись, він повинен побачити лише задню частину кузова. Решту площі в дзеркалі займає дорога.
  • Центральна лінія горизонту повинна припадати на центр дзеркала. Таким чином з ¼ огляду займає авто, а решта – 60 відсотків загальної картинки.

Налаштування правого дзеркала в автомобілі

Регулювання зовнішніх бічних дзеркал у перші кілька разів можуть бути незвичними, однак, згодом, дане налаштування не складе значних труднощів незалежно від того, який транспортний засіб використовується. Через бічні дзеркала водій повинен бачити всі сторони автомобіля, тому важливо подбати не лише про дзеркало з водійського борту, а й з правого боку. Саме його неправильне налаштування може викликати різні небезпечні ситуації, пов’язані зі штучно створеними сліпими зонами.

Налаштування правого дзеркала здійснюється наступним способом:

  • Автолюбитель схиляє голову вправо, ближче до центру автомобіля і дивиться в праве бічне дзеркало. Налагодження проводиться так, щоб відображалося заднє збоку крило.
  • Після налаштування слід повернутися у зручне положення і подивитися в дзеркало знову. У ньому потрібно бачити лише край бампера. Виконуючи таке налаштування оглядовості праворуч, зменшується виникнення великої сліпої зони.
  • При вертикальному нахилі дзеркало виставляється так само, як і ліве: смуга горизонту орієнтовно посередині, а проїжджа частина займає 60 відсотків усієї площі оглядовості.

Регулювання салонного дзеркала заднього виду

Незалежно від того, яке дзеркало налаштовується, важливе правило регулювання має такі орієнтири – ¼ дзеркала охоплює авто, ¾ відображає всю зовнішню дорогу.

Під час вирівнювання на горизонтальну лінію з лінією горизонту – дорога повинна повністю відображатись у дзеркалі для більшої оглядовості позаду транспортного засобу.

Необхідне положення дзеркала заднього виду досягається за допомогою наступного налаштування: центральна частина лобового скла повинна сходитися з центральною лінією дзеркала. Ця позиція допомагає водієві оглядати повну картину ззаду.

Регулювання всіх дзеркал є допоміжним елементом для безпечного руху на дорозі. Також це дозволяє зорово зорієнтуватися в параметрах автотранспорту та уникнути при маневруванні небажаних неприємностей.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», навчання на права категорії «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: