Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як виконати розворот на перехресті?

Розворот на перехресті ПДР описує небагатослівно, згадуються лише заборони та випадки, коли він дозволений. Однак, цей маневр має низку особливостей.

Розворот на перехресті

Як правильно робити розворот на перехресті?

Правильний розворот на перехресті з першого разу виконати може бути нелегко, проте згадується низка пунктів із Правил, що зобов’язують до неухильного дотримання:

 • Маневрування виконується з обов’язковим попередженням про свої наміри іншим учасникам руху за допомогою включення лівого покажчика повороту. При поломці зовнішніх світлових водій автомобіля повідомляє про майбутню траєкторію, використовуючи ліву руку, зігнуту в лікті.
 • Сам покажчик не повинен вводити в оману та включається завчасно. У місті використовується сигнал за 50-100 метрів, за містом за 150-200 метрів. Таким чином дається можливість повідомити решту і підготуватися до розвороту. Важливо, що включення не використовується під час маневру або його закінченням, а заздалегідь.
 • Сам розворот робиться з лівого положення.
 • Виконується поворот/розворот таким чином, щоб автотранспорт не опинився на смузі зустрічного руху, інакше це може спровокувати аварійну ситуацію.
 • У разі розвороту з трамвайних колій при необхідності автолюбитель не перешкоджає руху трамвая.
 • Розвертаючись незалежно від виду перехрестя, необхідно поступитися дорогою автотранспорту із зустрічних смуг, що їдуть прямо чи праворуч, а також трамваю.

Рух на перехресті може бути різним, від низької до високої інтенсивності, головне щоб водій транспортного засобу не створював небезпек для інших.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Розворот на регульованому перехресті

Розворот на перехресті зі світлофором здійснюється досить просто:

 • Автомобіль необхідно перелаштувати в крайнє ліве положення (якомога ближче до розмітки посередині) і включити покажчик лівого повороту.
 • По включенню зеленого сигналу та дозволеної стрілки на додатковій секції наліво, починаємо рух до середини перехрестя. Передні колеса автомобіля зберігають рівність.
 • Як виконати розворот на регульованому перехресті? На середині перехрестя знижуємо швидкість і готуємось на вимогу поступитися дорогою зустрічці. Середина перехрестя – наше потенційне місце зупинки. Якщо перешкод для руху немає – виконуємо розворот.
 • Важливо стежити за тим, що відбувається ліворуч від авто та ззаду.

Розворот на нерегульованому перехресті

Виконуючи розворот на перехресті без світлофорів та регулювальника варто врахувати, де авто рухається – на головному або другорядному.

При високих автомобільних потоках на нерегульованих перехрестях варто відмовитися від маневру.

 • Перелаштовуємось у крайнє ліве положення та включаємо покажчик лівого повороту для попередження.
 • При низькій швидкості доїжджаємо до середини перехрестя.
 • Беремо до уваги розворот на перехресті з пішохідним переходом та зустрічними авто виконується після надання переваги.

Розворот на Т-подібному перехресті

Тристоронні перехрестя можуть мати різні дорожні умови та одне з них – наявність одностороннього руху.

Розворот на перехресті із одностороннім рухом т-подібної форми виконується після повної оцінки ситуації. Маневр не забороняється на такій ділянці, на відміну від повороту ліворуч. Головне, не створювати аварійних ситуацій та виконувати його за умови низького потоку автотранспорту.

Через трамвайні колії

Поворот ліворуч та розворот, коли є трамвайні рейки, здійснюються з урахуванням переліку умов. Колія повинна розташовуватися на рівні з проїжджою частиною, немає заборон чи вказівок виконання маневрів з необхідних смуг, відсутня суцільна лінія розмітки. На перехресті з трамвайними коліями необхідно брати до уваги пріоритет рейкового транспорту. За рівнозначних умов на дорозі автолюбитель зобов’язаний дати дорогу трамваю і лише після цього заїжджати на колію попутного напрямку. Маневр виконується саме з рейок нашого напрямку та не заважаючи руху транспортних засобів. (Трамваю і зустрічному потоку).

З роздільником

За наявності розриву в смузі розділення виконання розвороту не забороняється, незалежно від того, в місті він чи ні. Головне, щоб габарити транспортного засобу надавали можливість безпечно та без шкоди його здійснити. Розрив може бути позначений відповідними дорожніми знаками та розміткою, а також мати ширину від кількох сантиметрів до кількох метрів.

Маневр розвороту відбувається з крайнього положення, важливо повідомити про наміри інших водіїв світловим покажчиком, оскільки за наявності розділювальної можливе збільшення швидкісного режиму. Якщо розрив знаходиться на перехресті, то при розвороті надаємо дорогу автомобілям, які мають пріоритет. Найчастіше місця з технологічними розривами розділювальної смуги поза перехрестями передбачають розворот лише з одного боку, для виключення «вгадування» траєкторії розвороту зустрічних транспортів.

Де заборонено розворот на перехресті?

Щоб точно розуміти, чи дозволено розворот на перехресті і поза перехрестям, звернемося до правил дорожнього руху та місць заборони здійснення маневру. Заборонено:

 1. Маневрування в тунелях, на залізничних перетинах.
 2. Естакади, мости, шляхопроводи. (А також під ними)
 3. На пішохідних, не ближче 10 м перед позначеним місцем для переходу та після.
 4. Огляд дороги менше 100м хоча б в один бік.
 5. На магістралях та дорогах для авто, у технічних розривах. Окрім наявності зазначеного місця для розвороту.

У разі перехресть відсутні заборони для виконання, а лише умови безпечного здійснення (за винятком заборон відповідними знаками та розміткою).

Автошкола у Дніпрі “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», навчання на права категорії «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: