Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як вивчити Правила Дорожнього Руху?

Законодавчо, вивчити Правила Дорожнього Руху, знати їх і неухильно виконувати повинен кожен, тому що виходячи на вулицю – ми вже стаємо учасниками руху. ПДР – обов’язковий елемент регулювання взаємодії між пішоходами, велосипедистами, водіями та іншими УДД.

Вивчити Правила Дорожнього Руху в Укарині

Схема навчання

Створено достатню кількість способів, методик та практик, як швидко вивчити Правила Дорожнього Руху. Одним з актуальних та дієвих способів стає відвідування спеціального навчального закладу – автошколи, що надає програми навчання, за якими можна вивчити правила. До того ж, спілкування з сертифікованими фахівцями дасть можливість не тільки поверхово вивчити матеріал, а й отримати величезний багаж знань, рекомендацій та порад, поглянути на правила кожного УДД. Також, на сьогоднішній день, проходження курсів в авто-, мотошколах є обов’язковою процедурою для кандидатів у водії при складанні іспитів у ТСЦ та одержанні посвідчення водія необхідної категорії. Розглянемо загальну схему навчання, що включає кілька важливих пунктів полегшеного вивчення ПДР:

 • Послідовно вивчайте правила, намагаючись не стрибати від розділу до розділу, по можливості, після прочитання проходьте квитки на теми, щоб закріпити матеріал.
 • Є достатньо літератури, що крім пунктів ПДР, закріплюється коментарями експертів. Таким чином можна глибше освоювати правила, знаходити першоджерела та докладні пояснення. Основна мета вивчення Правил – не зубріння, а розуміння, чому саме так, а не інакше. Для заучування акцент має зміститися не так на розділи, але в вивчення дорожніх знаків, заборон і дозволів, правий і обов’язків, термінології, оскільки це застосовується практично у кожного учасника руху.
 • Вивчення дорожніх знаків – одне із елементів, регулюючих рух водіїв, пішоходів, велосипедистів та інших. Рекомендується вивчити їх, оскільки вони вказують, інформують, попереджають про особливості руху по дорозі. Вивчити знаки досить легко, адже є достатня кількість програм, що дозволяють в ігровій формі запам’ятати всі особливості. Не варто вивчати всі знаки одразу, робіть це поступово, розбиваючи на групи, застосовуйте знання на практиці, виходячи на вулицю.
 • Використовуйте візуалізацію. Розділи Правил мають уточнюючі ілюстрації, що полегшують їхнє розуміння, однак, не кожен пункт може мати картинки. За відсутності ілюстрації досить важко зрозуміти суть написаного – складіть схему чи малюнок. Таким чином, ви не тільки зможете розібратися в розділі, але й надалі зможете швидко орієнтуватися в правилах.
 • Отриману інформацію намагайтеся говорити подумки, щоб закріпити.
 • Якщо є складні теми або квитки з правил дорожнього руху, не зациклюйтесь на них, залиште їх на завершення для повторного вивчення.

Така схема навчання може використовуватися як самостійно, так і практикуватися в автошколі для вивчення Правил Руху. Однак важливо враховувати індивідуальні особливості кожного, підбирайте для себе ту методику, що дозволить максимально комфортно знайти нові знання.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Поради, як легко вивчити Правила Дорожнього Руху України

Основні рекомендації та поради, як легко вивчити Правила Дорожнього Руху полягають у розумінні викладеного матеріалу. Не намагайтеся зубрити буквально кожен пункт, адже викладення правил надається в «сухому» вигляді. Зубріння не дає при запам’ятовуванні асоціацій, від чого згодом уся інформація буде забута.

Легке вивчення виходить під час використання спеціальної методики:

 • Виділяйте головне. У кожному пункті ПДР є основна думка, що спрямована на реалізацію безпечного руху. Закріпіть її тезово, записуйте основну інформацію в зошит для впорядкованості.
 • Користуйтесь інтернет-ресурсами. Вивчити квитки, а також закріпити матеріал дозволять платформи для онлайн-складання іспитів у ТСЦ. На сайтах завжди є можливість вибрати тему, яку ви вивчаєте зараз і пройти її, оцінити свої знання.
 • Запитуйте. Фахівці автошколи мають достатню кількість матеріалу, досвіду та величезний багаж знань. Автоінструктор на практичних уроках допоможе вам закріпити знання в умовах дорожнього руху, підказати та підкоригувати ваші навички.
 • Легке запам’ятовування дорожніх знаків. Запам’ятати весь список дорожніх знаків – заняття не з легких. Набагато простіше сприймати їх вивчення в ігровій формі, а саме – здійснюйте прогулянки містом, звертайте увагу на дорожні знаки, їх розташування, форму та колір. Загалом, у ПДР є 6 груп знаків та група уточнюючої інформації (таблички до знаків). Починати вивчення можна з виділення груп знаків за формою та кольором, практикуватися на вулиці вгадувати ту чи іншу групу за візуальними формами.
 • Маленька, але важлива група має назву Пріоритет. Вивчити їх досить легко, адже складається ця група лише з 6 знаків. Ціль – регулювати черговість руху водіїв, трамваїв та інших УДД, якщо відсутні, не працюють світлофори.
 • Поступово вивчаючи дорожні знаки, на прогулянках ви також можете розглядати дорожню розмітку, роботу світлофорів, їх перемикання та рух водіїв на той чи інший сигнал, адже практичне закріплення матеріалу дозволяє набагато швидше включатись у світ дорожнього руху.
 • Регулярно повторюйте матеріал, який ви пройшли, додаючи нові теми. Розбийте інформацію на частини, складіть план та дотримуйтесь його виконання. (1 тема – 4-6 знаків – 1-3 квитки).
 • Не забувайте про перерви, не варто засиджуватися за матеріалом допізна, отримуйте інформацію дозовано, з перервами, а також виключіть фактори, що відволікають (наприклад, користування гаджетами, що відволікають увагу.

Запам’ятовування за допомогою візуалізації

Запам’ятати матеріал можна за допомогою візуалізації того чи іншого пункту.

А саме: користуйтеся відео-лекціями з реальними прикладами для більш реалістичного занурення у світ ПДР. Крім цього, намагайтеся запам’ятовувати під час прогулянок розташування знаків, оснащення перехресть, спостерігайте рух водіїв. Адже кожен квиток для тестування створюється з використанням реальних умов, а тому це дозволить швидше згадати дії водіїв на аналогічних прикладах.

Виконуйте різні ілюстративні завдання за правилами, оскільки наочний матеріал сприяє швидкому запам’ятовуванню, розумінню пунктів та покращує сприйняття.

Запам’ятати матеріал можна за допомогою візуалізації того чи іншого пункту.

А саме: користуйтеся відео-лекціями з реальними прикладами для більш реалістичного занурення у світ ПДР. Крім цього, намагайтеся запам’ятовувати під час прогулянок розташування знаків, оснащення перехресть, спостерігайте рух водіїв. Адже кожен квиток для тестування створюється з використанням реальних умов, а тому це дозволить швидше згадати дії водіїв на аналогічних прикладах.

Виконуйте різні ілюстративні завдання за правилами, оскільки наочний матеріал сприяє швидкому запам’ятовуванню, розумінню пунктів та покращує сприйняття.

Практичне застосування знань ПДР

Немає нічого кращого після навчання теорії, застосовувати її на практиці. Одним із способів практичного застосування знань є водіння з автоінструктором. Досвідчений фахівець допоможе направити ваші пізнання в діюче русло, дасть можливість набути реального досвіду під час керування транспортним засобом, а також поєднати теоретичну інформацію та навички автоводіння у легкій формі.

Якщо ваша мета є вивчення правил без напрацьовування практичного досвіду керування транспортом, попросіть друзів, що мають посвідчення водія разом з вами поїздити містом і допомогти в запам’ятовуванні умов, знаків, організації дорожнього руху. Відштовхуючись від цього, ви зможете зрозуміти, як правильно вивчити Правила Дорожнього Руху.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: