Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як їздити на автоматі взимку?

Водіння взимку – особливий час, ретельної підготовки, адже керування в холодну пору значно відрізняється від їзди влітку. Особливо це стосується питання як їздити на автоматі взимку, що хвилює багатьох автолюбителів.

Управління автомобілем з АКПП взимку

Особливості водіння взимку на автоматі

Автоматична коробка перемикання передач – складна система керування, за яку відповідає комп’ютер в автомобілі. На таких автомобілях не доводиться вручну взаємодіяти з перемиканням швидкостей, що може для водіїв-початківців створювати додатковий дискомфорт і марнування часу. АКПП чудово підходить для руху в міських умовах, у щільному потоці, під час руху в гору, проте цей комфорт можна відчути на рівних та літніх дорогах.

  • Така коробка вимагає до себе особливої уваги, тому водіння взимку на автоматі через звикання до різких стартів і швидкого руху за відсутності снігу можуть значно вплинути на появу несправностей і аварійних ситуацій.
  • При появі першого снігу, льоду, зчеплення шин з поверхнею дороги знижується, що веде за собою пробуксовку, втрату керування автомобілем, заноси при розслабленому водінні.
  • У зимовий час на автоматі ускладнюється робота коробки передач і водієві доведеться задіяти окремі навички та знання цього сезону, незалежно від погодних умов.

Як розпочати рух на автоматі взимку?

Перша ситуація, з якою може зустрітися водій, є примхливість автоматичної коробки після тривалої стоянки вночі. Автотранспорт, незалежно від температури на вулиці, має запуститися і для цього в сучасних двигунах розроблено систему впорскування палива для негайного руху. Але не варто поспішати, якщо це автомат.

  • Двигун повинен перед рухом попрацювати на холостому ходу без навантажень, надаючи час нагрівання поршнів і циліндрів. Прогрів не займе багато часу – 3-4 хвилини, достатніх, щоб двигун міг працювати справно та надійно.
  • Далі, щоб їзда на автоматі взимку стала ще комфортнішою, під час прогріву слід підготувати і саму АКПП. Через 2-3 хв. прогрівання двигуна, слід натиснути на педаль гальма і вибрати положення D (Drive) не відпускаючи педалі. Через 30 сек. змінити положення на “R”(Reverse) та повторити інтервалом у півхвилини зміну ручки перемикання кілька разів. Так водій підготується не лише до початку руху, а й швидкого реагування під час руху на дорозі перемикання швидкостей.
  • Користуватися коробкою автомат взимку після прогрівання варто перші 500 метрів не перевищуючи 2000 обертів за хвилину, інакше нетерплячого водія можуть чекати ривки під час спрацьовування автоматичної системи.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Як правильно їздити на автоматі взимку?

Низькі температури, снігові та слизькі дороги диктують свої правила зимового водіння. А тому були зібрані правила та рекомендації, як користуватися АКПП взимку:

  • Управління автомобілем взимку зобов’язує водія до плавного водіння, без використання грубого перемикання, розгонів та різких гальмування.
  • Безпечна дистанція до автотранспорту попереду взимку збільшується вдвічі. Сучасні автомобілі мають систему ABS, що дозволяє уникнути блокування коліс під час різкого гальмування або виїзду на слизьку дорогу, проте її спрацьовування вимагає більше часу і для створення прямолінійного руху гальмівною системою шлях подовжується.
  • Шини. Не забувайте про зміну гуми з літньої на зимову завчасно, щоб уникнути аварійних ситуацій та заносів.
  • Початок руху авто на засніженому покритті може спровокувати пробуксовування коліс, тому автоаматор повинен перейти на ручний режим і включити другу чи третю передачу для зниження подібної ситуації.
  • При ожеледиці ручний режим на 2 або 3 ступені збільшить ефективність гальмування двигуном у небезпечній ситуації, де неможливо утримувати необхідну дистанцію.
  • До входження в поворот потрібно зменшити швидкість на мінімальну і при виході з нього підтримувати невелику швидкість для кращого зчеплення коліс з поверхнею дороги.

Керування АКПП при підйомах та затяжних спусках

Затяжні спуски, круті вигини поворотів роблять керування автомобілем з АКПП взимку дуже специфічною. Адже жорсткого зв’язку системи та двигуна на таких дорогах немає, тому часто виникає пробуксовування. На таких дорогах в жодному разі не потрібно їздити на великій швидкості, слід заздалегідь вибрати знижену передачу.

При тривалих спусках, щоб уникнути небезпечних розгонів, не потрібно сподіватися лише на педаль гальма. Це призведе до сильного перегріву гальмівної системи. Водію необхідно вибрати 2 або 1 передачу на автоматі, щоб сам комп’ютер допомагав спільно знижувати швидкість автотранспорту.

Управління АКПП при паркуванні взимку

Якщо їзда взимку на акпп – перше, до чого готуватиметься водій, то паркування автомобіля – друга проблема, що зустрічається наступного дня після водіння.

За низьких температур слід шукати місце для стоянки з мінімальною кількістю снігу. Адже колодки гальма при стоянці за ніч через вологу можуть примерзнути.

Уникайте місць для стоянки поряд з деревами – при сильному снігу можлива шкода транспорту, а також у глибоких калюжах – авто просто примерзне до місця паркування.

Не залишайте машину біля виїздів із дворів, оскільки при слизькому покритті є ймовірність непередбаченого занесення іншого транспортного засобу під час руху, що призведе до значних пошкоджень найближчих автомобілів.

Постановка транспорту має бути на рівній ділянці, з достатнім інтервалом та дистанцією від решти транспорту.

Якщо планується тривала стоянка, не полінуйтеся створити накатану колію для безпечного виїзду вранці.

На різні випадки краще взимку мати в автомобілі лопату, пісок, теплі рукавички та куртку, якщо доведеться розчищати місце для виїзду.

Автошкола “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», права категорії «В», «С», навчання на права категорії «D», практичні заняття з водіння, корпоративне навчання в автошколі. Для запису зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: