Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Значення носіння ременів безпеки

Автомобільні ремені безпеки є одним із важливих складових комплектації автомобіля. Їх використання відіграє велику роль у захисті пасажирів та водія від додаткових травм, вильотів із салону та смертельних наслідків внаслідок.

Автомобільні ремені безпеки

У якому випадку варто пристібати ремінь безпеки?

Ремені безпеки вигадали не для того, щоб їх ігнорувати, а тому, якщо водій замислюється, в якому разі пристібатися, відповідь буде єдиною – завжди. Нехтувати власною безпекою означає добровільно погоджуватися на майбутню інвалідність при зіткненнях, або чогось гіршого. Подушки безпеки та ремені – сучасні розробки, про які турбуються виробники насамперед, адже від цього залежить життя майбутнього водія та пасажирів. У кожному транспортному засобі є обов’язковою складовою під час випуску.

Звичайно, в старших автомобілях, установка ременів стосується тільки передніх сидінь, чому пасажири ззаду через технічні характеристики авто не зможуть пристібатися. Однак у разі тих, хто розміщується за кермом та на пасажирському місці від водія – пристебнутись потрібно обом особам в обов’язковому порядку.

Також є випадки, згідно з Правилами Дорожнього руху, коли учасники салону автомобіля можуть не пристібатися, виходячи з 2 Розділу п.2.3 в). Це стосується лише населених пунктів:

  • Водії з інвалідністю або пасажири з інвалідністю, для яких використання ременів безпеки неможливі через їх фізіологічні особливості
  • Водії та пасажири спецтранспорту, а також оперативних транспортних засобів

Що стосується решти учасників дорожнього руху пристібатися в автомобілях повинні як і ті, хто керує автотранспортом, так і пасажири, що знаходяться поруч. До того ж, сам водій має свідомо проконтролювати, щоб пасажири були пристебнуті.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Чому ремені безпеки такі важливі для безпеки водія та пасажира?

Використання ременів безпеки збільшує шанс запобігання переміщенню пасажира/водія за інерцією, через що блокує зіткнення тіла з деталями автомобіля. Додатково він утримує фіксуюче положення людини на сидінні для безпечного спрацювання подушки безпеки.

Крім цього, є ще низка причин, чому його використання позитивно впливає на збереження життя:

  • Під час зіткнення ремінь розтягується, таким чином приймаючи кінетичну енергію людини і більше пригальмовуючи його рух на сидінні. Тим самим розподіляється зусилля пригальмовування на більшій площі тіла. Саме розтягування відтворюється за допомогою пристрою для подовження та амортизації в ремені, обладнане технологіями поглинання.
  • Зменшується ризик загибелі всіх, що знаходяться в автомобілі, спереду і ззаду при лобовому і бічному зіткненні, а також при перевертанні автотранспорту.
  • Найважчими є травми голови. При невикористанні ременів безпеки можливість отримати таку травму пасажирам ззаду не відрізняється від тих, хто сидить спереду.
  • Найгірший сценарій під час зіткнення – це викидання людини з автомобіля. У великій кількості випадків це основна причина смертельного результату. Ремінь безпеки зводить ризик викидання з автомобіля майже нанівець.

Тому пристібатися – це не примха законодавства чи штучно створений дискомфорт для деяких водіїв. Якщо не пристебнутий пас безпеки – ризик травм і загибелі значно збільшується, а тому сподіватися, що аварійних ситуацій ніколи не станеться означає дивитися на світ крізь рожеві окуляри.

Типи ременів безпеки

Залежно від виду автомобільного транспортного засобу та його функції, обладнання та типи ременів безпеки також можуть відрізнятися. Це залежить від кількості точок кріплення до кузова автотранспорту, що забезпечує різний ступінь захисту. Розглянемо їх різновид.

Двоточковий ремінь безпеки – регульований ремінь, що проходить через талію, що є однією з перших розроблених систем утримання пасажирів на місці. Такий пристрій має регулювальний елемент, що підтягує або послаблює ремінець. Він не може утримувати все тіло на місці, тому в сучасних автомобілях їх використання зводиться до мінімуму. Такі ремені можна зустріти на бортах літака.

Триточкові ремені використовуються чи не в кожному автомобілі. Двох-чотирьох метрова міцна тканина проходить діагонально від плеча через груди і закінчується як пояс на тілі, закріплюючи в трьох фіксованих точках. При різкому гальмуванні дана конструкція розподіляє енергію тіла по плечах, тазі та грудях.

Чотириточкові виглядають як ремінь навхрест з поясним ременем. Використовуються на спортивних автомобілях. П’ятиточкові ремені безпеки кріпляться над плечима пасажира, стегнах, між ногами і пристібаються в центрі спереду на грудях і животі. Це дозволяє рівномірніше розподіляти навантаження на все тіло при зіткненні. Як правило, використовуються на дитячих кріслах або на автомобілях для гонок.

Паси шеститочкові схожі на попередні але з однією додатковою лямкою що проходить між ніг. Також використовуються на гоночних автомобілях.

Незалежно від того, який ремінь використовується у вашому автомобілі, заради власної безпеки та збереження життя пасажирів завжди пристібатися. Керуйте автомобілем свідомо.

Пристібатися чи ні?

Використання ременів безпеки ПДР вимагають в обов’язковому порядку, а тому до цього варто відноситься до всієї серйозності та усвідомленості. Адже правила це загальне зведення того, що вже відбувалося і це траплялося саме зі смертельними наслідками у великій кількості.

Крім Правил Дорожнього руху, ігноруючи таку базову установку, варто нагадати – при русі автомобіля водій і пасажири рухаються з тією ж швидкістю, що і автотранспорт. При зіткненні великий ризик вилетіти через лобове скло тим, хто сидить попереду. Для пасажирів ззаду підвищується ризик травм зіткнення з елементами салону. У разі перекидання непристебнуті особи завдають каліцтва один одному під час хаотичного переміщення.

Тому на запитання, пристібатися чи ні, одна відповідь – так, пристібатися. Так завжди. Чи вимагають це Правила, чи є штраф, не має значення. Ця проста дія зберігає життя, а тому не ігноруйте цю безпеку.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: