Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Чи потрібні права на моторолер?

Моторолери, скутери, мопеди – двоколісні транспортні засоби, що полегшують пересування у міських умовах та не вимагають великих витрат. Однак, не всі знають, чи необхідно отримувати посвідчення водія на керування даним видом транспорту.

Категорія прав для моторолера в Україні

На питання, чи потрібні права на моторолер, відповісти досить легко і криється він у другому розділі ПДР, а також у технічній характеристиці МС. Відповідно до пункту 2.13 ПДР, двоколісний мототранспорт містить наступний вид категорій:

  • “А1” – мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, що мають мотор з робочим об’ємом до 50 кубів або мають електричний мотор потужністю не вище 4 кВт;
  • “А” – мотоцикли, (і з бічним причепом) , а також інший двоколісний транспорт, що оснащений двигуном об’ємом вище 50 кубів і з електромотором потужністю від 4 кВт і більше.

Обидві категорії можна відкрити з шістнадцятирічного віку після проходження відповідних курсів.

Згадка типу транспорту в ПДР означає, що вони поширюються на ці транспортні засоби повною мірою. А значить, щоб законно пересуватися автошляхами загального значення на моторолері, водієві необхідно отримати водійські права кат. “А1” або відкрити існуючу категорію у водійських правах. Однак, сучасні моторолери можуть мати технічні характеристики, що перевищують значення цієї категорії.

Якщо такий мототранспорт має потужність до 50 кубів, водій зобов’язаний отримати посвідчення на категорію “А1”, якщо потужність більша, то моторолер потрапляє під опис категорії ” А”.

Ці обставини пов’язані і з електромоторами, адже саме технічні характеристики визначають відкриття необхідної категорії прав.

Проаналізувавши вищезгадане, зробимо висновок – основна відмінність між кат. “А” та кат. “А1” полягає у потужності двигуна ТЗ. Це означає, незалежно від кількості кубів у транспорті, особа ним керуюча повинна отримати водійські права на моторолер, відповідної категорії.

Крім цього, для використання двоколісного мототранспорту посвідчення з відкритою категорією “А” або “А1” лише половина підстави для водіння. Водій повинен мати страховий поліс і техпаспорт, що включає всі дані про моторолера. Страховка оформляється обов’язково незалежно від категорії прав водія і ТЗ. Техпаспорт є невід’ємною частиною, оскільки видається органами МВС України при огляді кожної моделі, яка була придбана людиною, яка бажає законно керувати своєю рухомою власністю.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Як отримати права на моторолер у Дніпрі?

Згідно з чинним законодавством, на моторолер потрібні права категорії «А1» або «А», залежно від технічної характеристики двоколісного мототранспорту.

Щоб їх отримати, майбутньому водієві необхідно:

  • Пройти медичний огляд та отримати довідку про придатність до керування транспортними засобами форми 083/о. (в даний документ ставлять штамп «придатний/непридатний» навпаки необхідної для отримання категорії)
  • Вибрати спеціалізований навчальний заклад – мото- або автошколу для отримання теоретичних знань та практичних навичок водіння. Для цього можна скористатися сайтом Головного Сервісного Центру та вивчити перелік спецшкіл. Після закінчення навчання кандидату у водії надається електронне свідоцтво, що підтверджує проходження курсів.
  • Вибрати Територіальний Сервісний Центр, незалежно від реєстрації місця проживання та подати необхідний пакет документів для складання іспитів (оригінали паспорта, прописки, ідентифікаційного коду платника податків, довідку 083/о та квитанції про оплату адміністративних послуг).
  • Після успішного складання теоретичного та практичного іспитів у ТСЦ – отримати права водія.

Слід зазначити, що отримання водійського пластику на кат. «А» і «А1» можливо після досягнення шістнадцятирічного віку, що здає.

Скільки коштує отримати права?

Для отримання посвідчення водія на категорію «А1» слід пройти навчання у спеціальній установі (мото-, автошколі). Оскільки без обов’язкового отримання відповідного документа про закінчення навчання у навчальній установі Сервісний Центр не має права приймати іспити.

Якщо є посвідчення водія з відкритими категоріями «В», «С» або «D», що в порівнянні з категоріями «А» та «А1», вважаються вищими, достатньо відвідати курси перепідготовки водія на бажану нижчу категорію. У цьому випадку, той, хто навчається, проходить 20-ти годинний курс з водіння, що в середньому, займає близько 1 місяця. Важлива умова для перепідготовки – надання підтверджуючого документа на керування транспортними засобами з вищої категорії (посвідчення водія). Після перепідготовки водій складає у Сервісному Центрі виключно практичний іспит.

Вартість проходження перепідготовки водія на кат. «А1» варіюється від 3000 до 6000 грн і залежить від ціни на одне практичне заняття у мотошколі.

Якщо кандидат у водії не має прав, необхідно буде пройти повний теоретичний та практичний курси навчання у школі водіння.

Учбова програма підготовки майбутнього водія на кат. “А1” має тривалість від 2,5 до 3,5 місяців, протягом якого прослуховується 62 години теоретичного курсу і проходить курс водіння, що складається з 40 занять по 45 хвилин (або 20 уроків по 90 хвилин). Вартість такого курсу залежить від якості надання послуг авто-, мотошколи, вартості одного практичного заняття та витрат на проходження медичної комісії, придбання літератури.

У середньому ціна проходження курсу на категорію «А1» варіюється від 7000 до 12000 гривень.

Особливо варто відзначити вартість адміністративних послуг для здачі теорії та практики в ТСЦ. Перше складання теоретичного іспиту коштує 270 грн, повторне – 26 грн.

Передача практичної частини складає 13 грн., а у разі оренди мототранспорту для здачі, можливі додаткові витрати в сумі 300-400 грн. Також деякі СЦ не мають власного автодрому та використовують майданчики у приватних організацій, тому до вартості перездавання та оренди транспортного засобу варто врахувати та оплату за використання автодрому.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: