Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Чи потрібні права на скутер в Україні

Кожен, хто планує придбати скутер або вже придбав, запитує себе: чи потрібні права для скутера? Відповідь у Правилах Дорожнього Руху. Так, на кожен вид механічного транспортного засобу необхідне посвідчення водія відповідної категорії.

Чи потрібні права на скутер до 49.9 кубів в Україні

Права на скутер у Дніпрі

У більшості водіїв постає питання, чи потрібні права на скутер до 50 кубів? Цей транспортний засіб підпадає під позначення категорії А1 у водійських правах.

Вона позначає технічні вимоги до будь-якого двоколісного механічного транспорту, двигун або електродвигун якого відповідає вказаним потужностям. До цієї категорії також належать мопеди, моторолери та електроскутери.

Кат. А1 дозволяє управляти двоколісними засобами для руху, що мають двигун із робочим об’ємом до 50 кубічних сантиметрів. або електродвигун потужністю до 4 кВт. Щоб без проблем рухатися на скутері до 50 куб. необхідно отримати посвідчення водія на категорію А1.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Права для скутерів та мопедів

Під кат. А1 не потрапляють такі механізми: велосипеди, самокати, гіроскутери, моноколеса та пітбайки, що використовуються як спортінвентар. Цей перелік для отримання прав не згадується у Правилах Дорожнього руху.

Щоб отримати права на скутер чи мопед, необхідно досягти відповідного віку. У розділі 2.13 з Правил дорожнього руху зазначається, що привілей на керування засобами пересування надається:

  • Особам, які досягли 16-ти років – мототранспортними засобами та мотовізками (кат. А1, А)
  • Особам, які досягли 18-ти років – автотранспортом, колісними тракторами, механізмами та самохідними машинами, що використовуються для руху дорогою (кат. В1, В, С1, С)

Якщо категорія А1 має на увазі транспорт із величиною двигуна до 50 куб.см. або електродвигуном, що не перевищує 4 кВт, то у випадку, якщо скутер або мопед має потужність вище зазначених вимог, необхідно отримувати категорію А.

  • Кат. А – це мотоцикли, без або з бічними візками, а також решта двоколісних ТЗ, що мають двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше або електродвигун потужністю від 4 кВт і вище.

Варто, при придбанні двоколісного засобу, уточнити його технічні характеристики, щоб не помилитися з відкриттям потрібної категорії. Відмінність обох категорій полягає у потужності двигуна.

Отримані права на мопед чи скутер є першим кроком до повноцінного керування транспортними засобами. Додатково вам необхідно мати страховий поліс і технічний паспорт, що містить всю інформацію про ваш транспорт. Страховка оформляється обов’язково, незалежно від категорії посвідчення водія. Технічний паспорт також є невід’ємною частиною будь-якого мопеда чи скутера, оскільки видається органами МВС України під час огляду кожної моделі, придбаної людиною для законного використання.

Окрім цього, куплений засіб пересування необхідно зареєструвати у Територіальному Сервісному Центрі. Для цього в СЦ надаються відповідні документи: паспорт громадянина України, індивідуальний податковий номер, сертифікат відповідності транспортного засобу та документи, що підтверджують законність купівлі, отримання чи оформлення мопеда (скутера).

Всі ці процедури виконуються для того, щоб власник мототехніки міг безпечно і без проблем керувати потрібним для нього засобом пересування на дорогах загального користування.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Як отримати права на скутер, мопед категорії А1 або А у Дніпрі

Процедура отримання прав на категорії А та А1 у Дніпрі аналогічна з процесом отримання інших категорій на керування чотирьох колісними транспортними засобами. Незважаючи на те, що навчитися водити скутер або мопед досить просто, право на їх експлуатацію надається після законного оформлення прав водія.

Щоб отримати права на скутер в Україні, необхідно пройти курси навчання у навчальній установі (авто-, мотошколі).

Права на скутер в Україні

Термін підготовки водія на категорії А1 та А займає 2 – 2,5 місяці. Все залежить від встановленої теоретичної та практичної програм у мотошколі, оскільки скутери чи мопеди використовуються на дорогах загального користування (водій цього транспорту зобов’язаний знати та виконувати чинні правила дорожнього руху). Як правило, практичні заняття відбуваються на спеціально обладнаному для цього майданчику під наглядом досвідченого інструктора.

Після проходження курсів навчання, кандидат у водії має успішно скласти теоретичний та практичний іспит у ТСЦ. Для здачі до Сервісного Центру подаються такі документи:

  • Заява
  • Паспорт громадянина України
  • Індивідуальний податковий номер
  • Медична довідка 086/О (документ, що підтверджує придатність до керування транспортними засобами з позначкою про здачу прав на категорії А або А1)
  • Квитанції про оплату послуг
  • Свідоцтво про закінчення навчання в автошколі (з 2019 року, свідоцтво було переведено в електронний формат для полегшення внесення записів до Єдиний Державний Реєстр МВС)

Після успішного проходження всіх іспитів, водій скутера або мопеда отримує посвідчення водія на категорії А або А1 і стає повноцінним учасником дорожнього руху.

Штраф за керування мопедом без прав

На дорогах України зростає кількість незареєстрованої мототехніки, а правопорушення та аварії за участю мопедів, скутерів та інших двоколісних транспортних засобів змусило владу звернути увагу на цю проблему.

З 16 лютого 2021 року у Верховній Раді було внесено зміни до закону № 2695 про Адміністративні Правопорушення, в якому було збільшено суми стягнень для власників двоколісних МС.

Якщо до 2021 року управління мопедом, скутером без посвідчення водія каралося штрафом на суму 510 грн, за новим законом водія без прав перший раз штрафують на 3400 грн. У разі повторної зупинки протягом року, на власника мототехніки накладається штраф сумою 40800 грн з позбавленням права керування транспортом від 5 до 7 років з можливим вилученням техніки, що оплачується.

Використання незареєстрованого мопеда чи мотоцикла в Україні, його керування без номерного знака або з номером, що не відповідає вимогам стандартів, тягне за собою накладення штрафу у сумі 850 грн. При повторному правопорушенні протягом року, власника можуть оштрафувати на 1700 гривень, або залучать до виконання громадських робіт від 30 до 40 годин, з вилученням техніки, що оплачується, або без цього.

У разі вилучення техніки без реєстрації, водію доведеться крім оплати штрафів, додатково сплачувати послуги евакуатора та штрафстоянки, вартість яких може бути вищою, ніж сума штрафу за правопорушення.

Набагато дешевше вийде навчання на категорії А(мотоцикли) та А1(скутери, мопеди) у автошколі Дніпра і навіть отримання посвідчення водія. Не марнуйте час, проходьте курси і сдавайте іспити, щоб на законних підставах керувати двоколісними транспортними засобами.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: