Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Категорії прав водія в Україні

Вибір категорії прав водія безпосередньо залежить від транспорту, яким ви плануєте керувати. Перед тим, як отримати права, варто ознайомитися з усіма категоріями, дізнатися, які дозволи та обмеження діють на кожну з них.

Як виглядає посвідчення водія?

Посвідчення водія внутрішнього користування (українські права) є ламінованою пластиковою карткою розміром 8,5х5,5 см. На лицьовій стороні є дані водія: ПІБ, дата народження, дата видачі та закінчення посвідчення водія, інформація про Сервісний центр, що видав права, серія та номер, фото власника, підпис та позначка про відкриті категорії. На тильній стороні докладно вказується група крові, кожна категорія, її термін дії та закінчення. Додатково можуть бути внесені над відповідною категорією позначки про обмеження.

Посвідчення водія міжнародного зразка має вигляд книжечки сірого кольору в паперовому форматі розміром 148х105 мм.

Категорії прав водія з розшифровкою

Категорії прав водія в Україні, на сьогодні, діляться на п’ять основних груп: А, В, С, D, T. Ці групи, так само, мають шість підгруп (А1, В1, С1, D1, C1E, D1E ) та три категорії для керування транспортом з причепом (ВЕ, CE, DE).

Щоб не помилитися з вибором, важливо вивчити позначення категорії прав водія детальніше. Розшифровка:

 • А1 – двох або триколісні транспортні засоби (мопеди, моторолери) з об’ємом двигуна до 50 куб. см, (для електродвигунів – потужністю не більше 4 кВт) А-мотоцикли, що можуть доукомплектовуватись бічний коляскою та інший двоколісний транспорт з робочим об’ємом двигуна від 50 куб. см і більше, (для електричних двигунів – потужністю від 4 кВт і більше)
 • В1 – трьох або чотириколісний мототранспорт (квадроцикли, трицикли, мотоцикли з візками), з допустимою вагою до 400 кг.
 • В – легкові автомобілі, з дозволеною вагою до 3,5 тонни та загальною чисельністю сидячих місць, не включаючи водія – до восьми. Також, водіям можна використовувати легковий автопричіп, з обмеженням до 750 кг у завантаженому стані. /”>С1 – вантажні автомашини, призначена для перевезення вантажу, що має допустиму максимальну вагу від 3500 кг до 7500 кг.
 • С – автотранспорт, необхідний для транспортування вантажів, дозволена максимальна маса якого від 7500 кг.
 • D1 – необхідні для перевезення пасажирів мікроавтобуси, з передбаченим у сумі сидячих місць не більше 16-ти.
 • D – призначені для перевезення пасажирів автобуси, з обов’язковою кількістю посадкових місць більше 16. Можна додатково ввести в експлуатацію автопричіп, що не перевищує 750 кг у завантаженому стані.
 • Т – керування такими транспортними засобами, як трамваї та тролейбуси.

Категорії українських прав водія, позначені буквеним символом Е, мають на увазі автотранспортні машини, призначені для буксирування причепів та напівпричепів (тягачі). Як автотягач може виступати автомашина відповідної групи:

 • ВЕ – склад транспортного засобу із тягачом кат. В
 • СЄ, С1Е – склади з автотягачами кат. С
 • DE, D1E – склади з тягачами кат. D

У разі отримання посвідчення водія та керування транспортом таких категорій як В, С1, С, D1 та D, дозволяється додатково використовувати причепи, з допустимою масою, понад 750 кілограм. Проте, для кожної групи встановлено конкретні умови для її експлуатації:

 • В – дозволено використання автопричепа вагою понад 750 кг, за умови, що він не перевищуватиме тяжкості автомобіля без навантаження. Загальна дозволена вага легкового автомобіля з причепом не повинна бути більше 3500 кілограм. , допускаються водії, які мають права на C1E, CE, D1E, DE.

Варто окремо відзначити, що право на керування авто та мототранспортними засобами надається особам, які досягли:

 • Шістнадцятирічного віку – кат. А та А1
 • Вісімнадцяти років – кат. В1, В, С1, С
 • Дев’ятнадцятирічного віку – ВЕ, С1Е, РЄ
 • Двадцяти одного року – D1, D, D1E, DE, T

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Відкриття додаткових категорій

Водійські права в Україні

Після набуття автомобільного посвідчення та тривалого користування транспорту певної категорії, автоаматор стає професійним водієм. Нерідко таке захоплення переростає у можливість використовувати транспорт як джерело доходу і виникає необхідність отримати нові категорії прав водія в Україні.

При бажанні та докладених зусиллях є всі шанси відкрити категорії, які тільки є в документі водія.

Якщо права були видані до 24 вересня 2008 року, згідно з пунктом 27 Постанови КМУ №340, посвідчення можливе обміняти на нове з таким позначенням:

 • А-А1 – відповідає кат. А
 • В1-В – аналогічно В
 • С1-С – відноситься до С
 • D1-D – відповідає відкритій D
 • BE – аналогічно В та Е
 • С1Е-СЕ – відповідає С та Е
 • D1E-DE – відноситься до D та Е.

При отриманні пластику після 24 вересня 2008 року для відкриття додаткової категорії слід виконати низку вимог. Розглянемо докладно, які умови надаються для використання вищих та нижчих груп:

 • А, А1, В1 – можна отримати після проходження навчання у навчальному закладі, де здійснюють підготовку з управління мототранспортом. Після успішного складання теоретичної частини та практичного іспиту, видається посвідчення водія. Підготовка на А1 і А можлива лише після шістнадцятирічного віку, В1 після виконання повноліття. Якщо є автомобільна ліцензія, що дозволяє керувати легковими транспортними засобами (права на В), бажаючим отримати А1, А, В1 не потрібно здавати в Сервісному центрі теоретичне тестування. Здаються лише елементи з керування мототранспортом на автодромі.
 • ВЕ – можна відкривати з 18-ти років, за умови наявності кат. В. Для отримання авто ліцензії, потрібно надати в ТСЦ довідку про перепідготовку водія в автошколі за встановленою програмою, а також підтвердження стажу управління на не менше одного року протягом останнього часу. Здається лише водіння на дозвіл на користування транспортними засобами ВЕ.
 • С1, С – можна отримати після навчання в автомобільній школі із спрямованістю на керування вантажними машинами. Навчання можливе після досягнення повноліття, при цьому мати молодші категорії (А, В) необов’язково. Після успішного складання теорії та практики, ви можете отримати автопосвідчення.
 • С1Е, РЄ – допустимі з дев’ятнадцятирічного віку, за умови, що раніше були придбані С1 для С1Е або С для РЄ. Для отримання слід надати до Територіального Сервісного Центру водійське, документ про проходження 20-ти годинних курсів перепідготовки з практичного водіння в автошколі, підтвердження автомобільного стажу більше одного року протягом тривалого часу та медичну довідку. Проводиться лише практичний іспит після надання переліку документів.
 • D1 – дозволено відкривати з 21 року, при цьому слід мати права з наявністю В, С, С1 або кілька з них. Для отримання необхідно мати термін автоводіння відповідної категорії не менше 3-х років протягом тривалого періоду, пройти перепідготовку в автошколі за встановленою програмою. У ТСЦ проводиться теоретичне тестування та практичні іспити на дозвіл керування транспортними засобами D1.
 • D – можна отримати після 21 року, маючи пластик із відкритими правами на В, С-С1, D1 або кількома з них. Для здачі теорії та практики необхідно надати свідоцтво про підтвердження стажу автоводіння більше трьох років протягом тривалого часу, свідоцтво про перепідготовку на D у навчальній установі за встановленою програмою.

Якщо ви плануєте відкривати кілька категорій за раз, складати теоретичну частину іспиту потрібно лише на вищу (В вище В1, А-А1, кат. С-С1 вище В).

Сміливо доповнюйте ваше автомобільне посвідчення та розширюйте нові можливості!

Як отримати посвідчення водія в Україні?

Для того, щоб отримати або доповнити новими категоріями посвідчення водія, необхідно пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації водія в навчальному закладі. Навчання проводиться в автошколах, що мають відповідну матеріально-технічну базу, атестованих спеціалістів та чинну ліцензію. Щоб не помилитися із вибором, достатньо перевірити список акредитованих автошкіл на сайті Головного Сервісного Центру МВС.

Тривалість та вартість навчання безпосередньо залежать від обраної категорії. Після закінчення теоретичних курсів та практичних занять з водіння, свідоцтво про закінчення автошколи вноситься в електронному вигляді до Єдиного Державного Реєстру МВС (з 2019 року видача свідоцтва у паперовому вигляді) скасовано).

Після отримання свідоцтва, складаються теорія та практичні іспити в Територіальному Сервісному Центрі. Важливо, що практичний іспит складається в ТСЦ, в якому успішно було здано теоретичну частину.

Посвідчення водія, видається після успішного складання всіх іспитів у державній установі. У разі відкриття нових категорій, маючи чинне посвідчення, проводиться обмін такого посвідчення на нове з оновленою інформацією за категоріями.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: