Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Медична довідка для водіїв (форма 083/о)

Медична довідка для водіїв у Дніпрі та по всій Україні є формою 083/о. Цей документ свідчить про придатність до керування транспортними засобами.

Для чого потрібна медична довідка водію?

Медична довідка для водіїв

Медична довідка для водіїв обов’язкова при оформленні першого посвідчення водія, оскільки вона є результатом проходження медкомісії низки лікарів, в якій вказується ваша придатність (або непридатність) до керування певними транспортними засобами.

Також вона необхідна для відновлення втрачених прав, їх заміни, використовується при відкритті додаткової категорії та складання іспиту в Територіальному Сервісному Центрі. Додатково довідку надають при внесенні змін до посвідчення водія (у разі зміни прізвища), працевлаштуванні на посаду водія та проходженні технічного огляду.

Медична довідка для водіїв необхідна при отриманні прав усіх видів категорій та у разі відкриття додатково однієї з них необхідно проходити медогляд з розширеним обстеженням.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Скільки дійсна медична довідка для водіїв?

Медична довідка для водіїв (форма 083/о)

Медична довідка для водіїв за формою 083/о дає інформацію не лише про придатність до керування відповідною категорією транспортного засобу, у ній вказується термін її дії.

При проходженні медичного огляду лікарі медкомісії вносять до мед картки водія (кандидата в автоводії) дані про наявність або відсутність захворювань, через які особа може бути не допущена до керування певним транспортом. Для відповідної категорії у водійському є конкретний перелік хвороб та недоліків, з якими можна ознайомитись у затвердженому МОЗ України Указом від 24.12. 1999 №299 «Перелік захворювань та недоліків, за яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами».

У разі відсутності протипоказань, медкомісія для водіїв видає медичну довідку строком від одного до десяти років. Але здебільшого документ видається на 2 роки. Якщо проходження медогляду здійснювалося під час навчання в автошколі, то при заміні посвідчення водія необхідно перевірити термін придатності довідки. Після закінчення терміну дії для отримання оновленого посвідчення необхідно повторно пройти медкомісію.

Варто зазначити, що водії транспортних засобів, зважаючи на вікові особливості, підлягають періодичному медичному огляду:

 • Віком до 55 років включно – один раз на 10 років
 • Віком від 56 до 75 включно – один раз на три роки
 • Віком від 76 і більше – один щорічно

Водії, які здійснюють перевезення пасажирів, або займаються вантажоперевезеннями, повинні проходити медичний огляд щорічно.

Як отримати медичну довідку для водія у Дніпрі?

Попередні, періодичні та позачергові медичні огляди проводяться в установі охорони здоров’я медкомісією.

Так само, окрім огляду в поліклініках, можна зробити медичну довідку у спеціалізованих сервісах, які надають послуги з оформлення різних документів. Додатково, така установа може займатися видачею довідок для працевлаштування водіїв, проходження технічного огляду, отримання міжнародного посвідчення водія та інше.

Для отримання довідки у спеціальному сервісі, клієнту, необхідно буде передати перелік документів, що підтверджують особу, фотографії розміром 3х4. Не обійтися без обов’язкових довідок від нарколога і невропатолога (їх можуть оформити у тому самому спеціалізованому сервісі). Вартість та термін виготовлення медичної довідки встановлюються у кожному сервісному центрі індивідуально.

Необхідні документи для медичної довідки водія

Медкомісія для водіїв

Обов’язкова медкомісія для водіїв проводиться за попереднім записом та наданням переліку документів:

 • Паспорт (перша та друга сторінка, прописка). Якщо паспорт видано новий зразок (ID – карта), необхідно надати довідку про реєстрацію місця проживання. Також даним особам варто перевірити термін паспорта. Особам віком від 18 років, паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, видається терміном на 10 років.
 • Дві фотографії розміром 3х4
 • Довідка про підтвердження групи крові та резус-фактора
 • Для чоловіків додатково військовий квиток або приписне свідоцтво
 • Сертифікат нарколога та психіатра (якщо раніше ви вже проходили огляд)

Порядок проходження медогляду виглядає так:

 • Огляд у нарколога та психіатра. Тест на алкоголь у крові.
 • Відвідування фахівців комісії.
 • Здавання лабораторних аналізів.

Для отримання медичної довідки необхідно пройти низку фахівців, які вносять дані про придатність до керування транспортними засобами:

 • Невропатолог. Цей лікар перевіряє хвороби неврологічного профілю, тому люди, які мають порушення кровообігу головного мозку та особи з епілепсією, не зможуть отримати довідку із зазначенням придатності до керування транспортом.
 • Хірург. До його обов’язків під час огляду кандидата у водії входить перевірка на різні дефекти кінцівок.
 • Отоларинголог. Перевіряє наявність злоякісних новоутворень.
 • Офтальмолог. Важливо, що людина, яка має поганий зір, не може бути допущена до керування машиною. Завдання спеціаліста є корекція зору.
 • Психіатр. У випадку, якщо людина стоїть на обліку у психіатра, лікар не зможе вказати придатність до отримання прав. Якщо відхилень не буде виявлено, майбутньому водієві підпишуть документ на отримання медичної довідки.
 • Нарколог. Цим фахівцем перевіряється стан огляду, що проходить. Люди, які стоять на обліку нарколога, не будуть допущені до управління МС.
 • Гінеколог. Огляд проводиться лише для жінок.
 • Терапевт. Заключний лікар, що підписує медичну довідку 083/о, у разі, якщо протипоказання не буде виявлено.

Саме останній спеціаліст (терапевт) перевіряє лабораторні аналізи та виходячи з результатів, як голова медичної комісії, підписує довідку для водія та скріплює її печаткою медустанови.

Перелік аналізів та проведених обстежень для водія (кандидата у водії):

 • Аналіз крові на визначення групи крові та резус-фактора
 • Загальний аналіз крові (додатково перевірка на вміст глюкози) та сечі
 • Електрокардіографія (у напрямку терапевта)
 • Флюорографія
 • Обстеження вестибулярного апарату та гостроти зору.

В окремих випадках для уточнення діагнозу можуть бути призначені додаткові обстеження.

Також медогляд у фахівців можна пройти в приватній клініці, закладі охорони здоров’я за місцем прописки або проживання. Деякі автошколи також можуть надавати послуги проходження комісії, і, як правило, це обслуговування вказується додатково.

Підготовляйте всі необхідні документи, отримуйте медичну довідку та робіть крок у бік отримання посвідчення водія, відкриття додаткових категорій та інших необхідних для водія цілей.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: