Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Паралельна парковка заднім ходом – поради для новачків

В умовах дорожнього руху важливим умінням для кожного водія є така набута навичка, як паркування заднім ходом. Способів, як поставити автомобіль на стоянку безліч, але саме використання задньої передачі вимагає від водія особливої уваги та точності виконання кожного маневру.

Паркування заднім ходом – схема дій

Паралельна парковка заднім ходом – це одна з навичок, що отримує під час практичних занять кандидат у водії. Мета такого способу постановки автомобіля полягає в тому, щоб водій міг максимально комфортно використати невелику ділянку краю проїжджої частини на дорозі для стоянки, що ненабагато більше за транспортний засіб.

Паралельна парковка заднім ходом

Щоб підготуватися до виконання такого елемента, як паркування заднім ходом, схема алгоритму дій надаватиметься нижче:

 1. Підготовка до початку руху. Базові навички водія, його налаштування дзеркал та сидіння можуть впливати на якість виконання кожного елемента, а тому не варто забувати про перші підготовчі процеси. Переконайтеся, що бічні дзеркала та дзеркало заднього виду забезпечують хорошу оглядовість. Відрегулюйте спинку та сидіння так, щоб у вас був вільний доступ до педалей, ніщо не викликало дискомфорту. Також варто не забувати, що наявність знаків, що забороняють на зупинку та стоянку, не дають водієві дозвіл на відпрацювання подібних навичок.
 2. Вибравши дозволене місце, де ви будете використовувати таку навичку, як бічна парковка заднім ходом, проінформуйте інших учасників руху про ваші наміри за допомогою включення покажчика повороту.
 3. Рухаючи повільно, визначте своє потенційне місце для стоянки та зупиніться на відстані 0,5 метрів до переднього автомобіля так, щоб задня вісь авто зрівнялася із задньою віссю транспорту праворуч. Поверніть колеса вправо до упору.
 4. Повільно почніть рух, попередньо поставивши задню передачу (R), не змінюючи положення кермового колеса доти, доки у лівому бічному дзеркалі ви не побачите праву фару машини ззаду.
 5. Поверніть кермо рівно, поставивши колеса машини прямолінійно і продовжуйте рухатися назад.
 6. Зупиніться, коли передній бампер вашого автомобіля пройде за задній бампер транспортного засобу, що розташований попереду. Після цього поверніть кермо до упору вліво, без будь-яких поновлень руху автомобіля.
 7. Виконавши вищезазначену дію, продовжуйте рух заднім ходом до того моменту, поки транспортний засіб не стане на одну лінію з іншими машинами, що розташовані паралельно до бордюрного каменю.
 8. За потреби увімкніть першу передачу та здайте трохи вперед для вирівнювання автомобіля на стоянці.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Паралельна парковка заднім ходом орієнтири

Паралельна парковка заднім ходом орієнтири використовує на максимум, і саме вони є ключовим моментом при постановці автомобілів на будь-яку стоянку. Вивчивши покрокову інструкцію під час використання паралельного паркування, виділяється таке:

 • При виборі місця стоянки, водій отримує перший орієнтир – порівнявшись з авто, що стоїть попереду, водій дорівнює з його задніми колесами своєю віссю. Це робиться для того, щоб водій при подальшому русі не підпер борт транспорту, що знаходиться поряд під час маневру. Якщо розміри автомобіля збігаються з розмірами розташованого транспорту спереду від місця стоянки, ви можете порівняти з ним дзеркалами.
 • Другий орієнтир – паркування заднім ходом дзеркалами. При повороті коліс вправо до упору та рух назад, водій бачить у лівому дзеркалі – праву фару автомобіля позаду.
 • Останній орієнтир, коли водій вирівняв колеса і почав здавати назад, є момент, коли зовнішній край переднього бампера знаходиться на продовженні лінії заднього бампера, попереду ТЗ. Це точка, після якої водій повертає кермо до упору вліво і заїжджає на місце стоянки.

Використання цих простих, важливих орієнтирів дозволить кожному водію безпечно і без труднощів використовувати паркувальні місця з обмеженим простором без ризику зачепити інші автомобілі.

Важливі нюанси

Незалежно від того, який спосіб використовується для стоянки, заїзд переднім ходом, паркування заднім ходом у гараж, паралельна, необхідно враховувати низку нюансів, про які забувають багато водіїв:

 • Вибір місця стоянки. Власники ТЗ можуть ставити автомобілі виходячи з досвіду та потреб, а також умов, що організовані для місць стоянки. Водії при паралельному паркуванні можуть поставити автомобіль під кутом через розміри самого місця паркування. Тому, при виборі місця паркування, воно має бути більшим, ніж довжина вашого авто на 1,5 метра.
 • Під час руху заднім ходом, більшість можуть орієнтуватися по колесах, абсолютно забуваючи про виступи. Може виникнути ризик пошкодження зовнішнього вигляду авто, а саме можна подряпати бампер заднього транспорту.
 • Не бійтеся вивертати кермо до упору.
 • Практикуйтеся спочатку на закритих майданчиках, щоб у міських умовах припаркуватися з першої спроби. Інакше доведеться маневрувати у малогабаритному просторі для коректної постановки автомобіля. Привертаючи увагу, водій може створити перешкоди для автомобілів, що рухаються поза місцями для стоянки.

Рекомендації новачкам щодо паркування заднім ходом між машинами

Теоретична частина може допомогти побудувати послідовність дій водія за різних умов, проте ці знання недостатні для безаварійного керування автомобілем при включенні задньої передачі. На дорозі не завжди будуть надаватися ідеальні умови для здійснення маневрів, тому варто звернути на деякі рекомендації:

 • Для початку слід освоювати задню передачу та різні види парковок на закритих автодромах з мінімальною кількістю автомобілів. Для елементів використовуйте конуси, покришки, щоб запобігти завданню шкоди транспортним засобам. Поступово зменшуйте розмір місця для паркування.
 • Під час руху заднім ходом необхідно постійно контролювати дорожню обстановку. Необхідно завжди бути готовим до змін та стежити, щоб маневрування не ускладнювало рух інших машин.
 • Перевірте справність зовнішніх світлових приладів. Під час увімкнення задньої передачі, ззаду автомобіля загоряються білі спецсигнали, що говорять про вмикання цієї передачі. Так водій більше привертає до себе увагу і попереджає про особливості руху.
 • У темний час доби краще звертатися за допомогою до третіх осіб. Є високий ризик завдати шкоди автомобілю через гострі предмети, сміття.

Постійні тренування, приватні уроки водіння, уважність під час виконання та використання рекомендацій допоможуть швидше освоїти паралельне паркування заднім ходом.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: