Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Що робити за ДТП в Україні: порядок дій?

Щоб безпечно керувати транспортними засобами водій повинен мати гарні навички водіння, знати основи безпеки руху та правил дорожнього руху, вміти прогнозувати дорожні умови. Цей фундамент допомагає уникати неприємних ситуацій на дорозі, проте, навіть маючи вищезгадані здібності, водій не застрахований від непередбачених обставин. Розглянемо алгоритм, що робити при ДТП з боку винних та потерпілих.

Порядок дій за ДТП

Що робити при ДТП, якщо ти винен?

Щороку по всій Україні відбувається понад 150 тисяч зареєстрованих дорожньо-транспортних пригод. У більшості випадків, на щастя, вони пов’язані з матеріальними збитками – ушкодженням транспортного засобу, а не з травмами учасників дорожнього руху. Якщо ви потрапили в автомобільну аварію, ви можете вжити певних кроків, щоб переконатися, що нікому нічого не загрожує і дотримуючись законів зайнятися процесом страхового відшкодування. Нижче наведено інструкцію, що потрібно робити при ДТП в Україні:

  1. Зупиніться та зберігайте самовладання. Ніколи не намагайтеся виїхати з місця ДТП, навіть якщо воно є незначним.
  2. Оскільки це непередбачена ситуація, необхідно позначити транспортний засіб та місце події. Обов’язково увімкніть аварійну світлову сигналізацію, а також встановіть знак аварійної зупинки на відстані від ТС не ближче 20 метрів, якщо це сталося у населеному пункті. За містом знак виставляється не менше ніж 40 метрів від транспорту.
  3. Визначтеся, чи є постраждалі. У разі ДТП із постраждалими, якщо є загроза життю, негайно зв’яжіться із швидкою за номером «103». Якщо є можливість, відправте потерпілих на автомобілях, які не належать до аварії. Або викличте швидку та за потреби надайте першу медичну допомогу, якщо вона потрібна.
  4. Огляньте місце події. У жодному разі не можна пересувати предмети, що мають пряме відношення до ситуації. Додатково, варто звернутися до поліції за номером «102», зробити фото-, відеофіксацію місця події, захистити місце та організувати об’їзд для руху інших транспортних засобів.
  5. Проконтролюйте оформлення аварії. Співробітники поліції, після прибуття, вказують учасників ДТП, вносять номери телефонів, вулицю та місце, де це сталося, а також марки автомобілів та номерні знаки. Крім того, зазначаються страхові компанії учасників ДТП.
  6. Якщо пошкодження ТЗ незначне, не було завдано шкоди третім особам і між учасниками було визначено винуватця, водії складають схему місця події, розписуються. Після цього слід прибути до найближчої посади або підрозділу поліції для оформлення документів. Якщо є бланк про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол), ви можете скористатися ним при оформленні за спрощеною процедурою. Його складають за наявності в обох водіїв страхового поліса, що діє, не більше 2-х учасників ДТП, відсутності шкоди третім особам (дорожнє обладнання, паркани) та постраждалих. Також, розмір збитків транспортним засобам не повинен перевищувати 50 тисяч гривень, і аварія не сталася через алкогольне чи наркотичне сп’яніння. Протягом трьох днів необхідно надати Європротокол до страхової компанії.
  7. Після дотримання всіх процедур – звільніть проїжджу частину.

Іноді аварії практично неможливо уникнути, незалежно від того, наскільки ви обережно керуєте транспортним засобом. Щоб ви не питали, що робити при ДТП в Україні, детально вивчіть та збережіть алгоритм дій у телефон.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Що потрібно робити після ДТП?

З 2021 року було внесено зміни до законів України, які торкаються теми автомобільних аварій. Зачіпаються аспекти як суми штрафів, порядок оформлення ДТП, відповідальність за події з постраждалими і без них. Процедура подання документів та оформлення страхових виплат залишилися без змін, важливо подати все необхідне якнайшвидше.

Після того, як співробітники поліції зафіксують та внесуть дані щодо дорожньо-транспортної пригоди та ступеня пошкодження транспортних засобів, ви можете звернутися до страхової компанії, де здійснять подальше вивчення матеріалів.

Участь представника страхової компанії є обов’язковою, він також підкаже, що робити при ДТП, якщо ти не винен. Після аварії процедура розгляду відбувається таким чином:

  1. У випадку, якщо у ДТП є постраждалі, слід звернутися за допомогою адвоката.
  2. Враховуючи умови страхових компаній, вивчіть та проаналізуйте те, що сталося – чи входить вона у випадки, які може покрити страховка. Необхідно подати заяву та відповідні документи до компанії, щоб оформити страхову компенсацію. Якщо винуватцем аварії є не ви, дізнайтеся, які збитки можна покрити страховкою.
  3. При поданні документів переконайтеся, що працівники страхової отримали від вас усі потрібні документи, адже протягом трьох днів необхідно оформити страховий випадок. (розгляд дорожньої ситуації та підрахунок компенсації починається з дня моменту подання всіх матеріалів та строком протягом 30 днів після винесення рішення суду).
  4. У разі, якщо один із учасників був у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, до документів додається висновок, що підтверджує цей факт. У 2021 році було внесено зміни щодо водіння у нетверезому вигляді. За керування транспортом у п’яному стані стягується штраф від 17 до 51 тисячі гривень, проте, якщо водій ще й став учасником у ДТП, позбавлення прав гарантовано.
  5. Присутні на засіданні суду особисто, заздалегідь уточніть дату розгляду справи. Не завжди учасникам ДТП може прийти повістка завчасно, а тому зателефонуйте до суду району, де сталася автомобільна аварія.
  6. Після рішення, заберіть його копію в канцелярії суду, щоб вам повернули посвідчення водія (у момент розгляду справи ваше водійське забирають і видають тимчасове). Щоб забрати права, необхідно звернутися до районного відділу поліції за місцем пригоди аварії, надати копію рішення суду, тимчасові права, оригінал та копії квитанцій про сплату штрафу.

Додатково, якщо у вашому транспортному засобі встановлено відеореєстратор, він може вплинути на розгляд справи. Важливо, щоб відео було запротоколовано та передано співробітникам поліції на місці ДТП. Не на краще впливає спроба втекти з місця події, як і спроба уникнути відповідальності через відкуп від справи у співробітників поліції.

Всі незаконні та протиправні дії після ДТП є грубим порушенням і зазнають серйозніших наслідків.

Які документи потрібно подати до страхової компанії після ДТП?

Порядок дій під час дорожньо-транспортної пригоди

Якщо ви виявились учасниками ДТП – наявність поліса ОСАЦВ (обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності) дає можливість отримати компенсацію збитків, завданих під час аварії. Важливо, що виплата за страховку здійснюється протягом 90 днів з дня подання повного пакету документів.

Для цього необхідно подати до страхової компанії заяву та відповідний перелік документів:

  • Паспорт громадянина України
  • Довідка ідентифікаційного коду (ІПН), якщо вона присвоєна
  • Документи, що підтверджують ваше право на отримання компенсації (довіреність)
  • Підтвердження про право власності на розбитий транспортний засіб
  • У разі смерті потерпілого та вимоги компенсувати витрати на поховання, а також компенсація шкоди – свідоцтво про смерть та підтвердження витрат на поховання
  • Документи, що свідчать про перебування потерпілого на утриманні, його доходи за календарний рік до аварії
  • Банківські реквізити (за наявності)

Після подання необхідних документів заявник та страхова компанія узгоджують розмір компенсації, фіксуючи це письмово. У цьому документі обов’язково вноситься дата компенсації, якщо вона відсутня – вимагайте її внесення. Рішення про кінцевий перелік документів та предметів, що підтверджують страховий випадок, приймає співробітник страхової компанії, а тому він також повинен інформувати вас про виявлення помилок або неточностей у документах.

Автошкола у Дніпрі “Проспект” проводить постійний набір груп на категорію «A», «В», «С», «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: