Більшість майбутніх водіїв через робочий графік не можуть повноцінно відвідувати навчання в автошколі і тому виникає інтерес до питання – як швидко отримати права на авто? Кількість годин, передбачених для занять з теорії та практики, на жаль, скоротити неможливо. Обов’язкова кількість часу, виділена для підготовки майбутнього водія мінімальна спочатку, однак, багато автошкол йдуть назустріч, спрощуючи способи отримання знань.
Певна категорія посвідчення водія має терміни та час навчання, як за теоретичним курсом, так і за практичними заняттями. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2009 року No229 «Про затвердження типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв», з останніми правками від 6 жовтня 2021 року, виділяються певні мінімальні терміни навчання в автошколі.
При виборі кат. «А» (мотоцикли), «А1» (трицикли), «В1» (квадроцикли) необхідно пройти курс навчання, що складається зі 102 годин занять (з них 40 – Практичні уроки). Якщо той, хто навчається на ці категорії, має посвідчення водія на вищі категорії («В», «С1» або «С»), у цьому випадку кількість уроків водіння скорочується до 20 годин без повторного проходження теоретичного курсу.
Навчання на кат. «В» (легкові автомобілі), виходячи з мінімально виділеного часу для освоєння керування транспортними засобами та отримання теоретичних знань становить 103 години (з них 40 академічних годин – практичні уроки ). Навчаючись на потрібну вам категорію, навчальні заклади враховують робочий графік учнів і швидшого отримання практичних навичок можуть надати об’єднані за часом заняття. Одна академічна година – 45 хвилин, це виділений час, за який учень не здобуде якісної освіти. Тому автошколи можуть об’єднати цей час і надавати уроки водіння по 90 хвилин (2 академ години). Замість звичайних 40 практичних занять тривалістю по 45 хвилин, ви можете отримати 20 уроків водіння з мінімальною кількістю відвідувань та збільшеною тривалістю. Це дозволяє ефективніше отримати навички, необхідні для керування транспортними засобами. Якщо водій має посвідчення з відкритими категоріями «С» або «С1», перепідготовка на відкриття нижчої категорії («В») займе не більше 20 академічних годин практики, без повторного проходження теоретичного курсу.
Терміни навчання на кат. «С1» (вантажні авто від 3,5 тонни до 7,5 т.) і «С» (вантажні від 7 т.) займають 74 години, їх практика – 60 академ годин. У разі перепідготовки водіїв курс навчання становитиме 42 години, з них практичні заняття – 30.
Перед тим, як поставити запитання – як швидко отримати права у Дніпрі, важливо розуміти, що мінімальний термін навчання не гарантує отримання відмінних навичок та необхідних знань для безпечного руху на дорозі. Варто відповідально підійти до навчання та не пропускати заняття.
Щоб не витрачати час на пошук інформації, як швидко здати на права, розглянемо процес проходження етапів навчання до отримання заповітного пластику.
Перше, що необхідно зробити перед тим, як записатися на заняття в автошколу, слід пройти медичний огляд. Основною метою медогляду є отримання довідки щодо придатності до керування транспортними засобами. Таким чином, у вас не повинно бути протипоказань на подальше навчання та отримання посвідчення.
Наступним етапом стає проходження на відповідну категорію теоретичного та практичного курсів в автошколі. Від вибору навчального закладу залежатиме якість знань і навичок водіння, які ви отримуєте. Слід поставитися серйозно до занять, докласти зусиль, щоб пройти весь курс у максимально стислий термін. Додатково актуальною є самостійна підготовка у вивченні теорії, щоб закріпити знання, отримані в автошколі.
Після успішного складання внутрішніх іспитів у школі та після укладання періоду занять, надається свідоцтво про закінчення навчання в автошколі. З 19 жовтня 2019 року свідоцтво було переведено в електронний формат і після закінчення термінів з’являється у базі Державного Реєстру МВС у Територіальних Сервісних Центрах.
Після надання свідоцтва, ви можете скласти іспити з теорії та практики в будь-якому ТСЦ, незалежно від вашого місця проживання. Важливо, що теорію допускається складати необмежену кількість разів і термін дії успішно складеного іспиту складає 2 роки, а також дія свідоцтва про закінчення автошколи. Практична частина здається у тому ж Сервісному Центрі, у якому пройдено іспит з теорії. Якщо є пріоритетність прискореного отримання посвідчення, рекомендується ґрунтовно підготуватися до здачі водіння.
Видача водійських прав здійснюється після успішного складання теоретичного та практичного іспитів. При відповідному проходженні кожного етапу ви максимально скоротите терміни отримання і набагато швидше отримаєте посвідчення.
✓ 16 уроків теорії
✓ 10 практичних занять
✓ авторська методика
✓ Бензин
✓ 16 уроків теорії
✓ 10 практичних занять
✓ авторська методика
✓ Бензин
✓ 16 уроків теорії
✓ 10 практичних занять
✓ авторська методика
✓ Бензин
Після вибору навчального закладу та консультації з адміністратором автошколи, для запису на курси водіння обов’язково візьміть із собою оригінали та ксерокопії пакету документів:
Терміни та вартість навчання на курсах водіння залежать від обраної категорії транспортних засобів.
Посвідчення водія, отримане вперше, незалежно від обраної категорії видається строком на 2 роки з чинними обмеженнями. Вони стосуються швидкісного режиму та кількості скоєння адміністративних правопорушень (не більше двох порушень КУпАП).
За відсутності штрафів та закінчення терміну дії, водійське оновлюється з чинним періодом на 30 років. Відповідно до законодавства України, раз на 30 років кожен водій зобов’язаний переоформлювати посвідчення водія для подальшого користування транспортними засобами.