Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Як замінити посвідчення водія в Дніпрі?

Заміна посвідчення водія в Дніпрі є актуальною послугою в Територіальних Сервісних Центрах. З 2019 року в Україні було системно спрощено послуги обміну прав через їхню потребу з низки причин. Розглянемо найактуальніші питання, пов’язані з цією тематикою.

Причини для заміни прав

Замена водительского удостоверения в Днепре

Найперша причина, через яку звертаються до ТСЦ для заміни автомобільних прав, є його термін дії.

Відповідно до чинного законодавства України, посвідчення водія нового зразка (видані після 2011 року) дійсне протягом 30 років. Відповідно, кожні тридцять років водій повинен оновлювати посвідчення для подальшого використання транспортних засобів.

Також права, видані вперше, дійсні протягом двох років. Заміна тимчасового посвідчення водія на постійне здійснюється після закінчення терміну дії перших прав, якщо відсутні серйозні порушення.

Крім зміни документів через терміни придатності, причиною використання цієї послуги може бути наступне:

 • Зміна даних у водійському (зміна імені, прізвища).
 • Документ було вкрадено або втрачено.
 • Водій відкрив додаткову категорію.
 • Права не в придатному стані пошкоджені.
 • Отримання прав нового зразка.

Заміна посвідчення водія не залежить від фактичного місця проживання громадянина, а тому поміняти їх можна в будь-якому Територіальному Сервісному Центрі, подавши всі необхідні для цього документи.

Заміна прав водія в сервісному центрі в Дніпрі

Заміна посвідчення водія у зв’язку із закінченням терміну дії або з низки інших причин здійснюється в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС за умови надання адміністратору наступного пакета документів:

 • Діючий паспорт громадянина України.
 • Довідка про реєстрацію місця проживання (у разі отримання ID-картки необхідно надати окрему довідку про реєстрацію місця проживання, якщо в безконтактному електронному носії відсутні відомості про неї).
 • Копія довідки про надання реєстраційного номера облікової картки платника податків.
 • Медична довідка 083/о (про придатність до керування транспортними засобами).
 • Є посвідчення водія.
 • Квитанція про оплату адміністративних послуг.

Заміна посвідчення водія через закінчення терміну дії, виданого вперше здійснюється без повторної здачі теорії та практики. Важливою умовою такого обміну є відсутність або вчинення протягом двох років не більше двох адміністративних порушень у сфері забезпечення дорожньої безпеки, а також, якщо водій не чинив кримінальних правопорушень, пов’язаних із статтею 286 ККУ. Якщо такі порушення були зафіксовані, водій може обміняти водійський документ на постійні лише після повторного складання іспитів у ТСЦ.

Повернення водійським особам, які отримали його вперше і були позбавлені прав на керування транспортними засобами за цей термін, не здійснюється. Для того, щоб знову отримати посвідчення водія при їх позбавленні, необхідно повторно пройти навчання в автошколі і скласти теоретичний і практичний іспити. У цьому випадку права знову видаються терміном на два роки.

Якщо заміна прав відбувається через зміну даних (ім’я, прізвище), додатково до переліку документів слід додати довідку, що підтверджує цю зміну.

Ціни на програми навчання

I

Категорія А

✓ 16 уроків теорії

✓ 10 практичних занять

✓ авторська методика

✓ Бензин

Підсумкова вартість: 7 000
II

Категорія В

✓ 16 уроків теорії

✓ 10 практичних занять

✓ авторська методика

✓ Бензин

Підсумкова вартість: 11 400
III

Категорія С

✓ 16 уроків теорії

✓ 10 практичних занять

✓ авторська методика

✓ Бензин

Підсумкова вартість: 11 000

Заміна посвідчення водія при зміні прізвища

З юридичної точки зору заміна посвідчення водія необхідна. Зобов’язання заміни прав при зміні прізвища існує, проте відповідальності за невчасну зміну даних законом не встановлено.

Найчастіше проводиться заміна посвідчення водія після заміжжя, а тому, щоб оформити або обміняти водійське в ТСЦ МВС необхідно надати свідоцтво про шлюб.

Послідовність дій для отримання нових прав включає наступний алгоритм:

 • Подання до Сервісного Центру повного пакета документів (паспорт громадянина України, копія ІПН, права водія, медична довідка 083/о, свідоцтво про шлюб).
 • Оплата квитанцій за адміністративні послуги.
 • Отримання водійського на нове прізвище заявника.

Ця заміна відбувається без повторного складання іспитів незалежно від місця проживання, а також у водія вилучається старе посвідчення, що підлягає обміну.

Заміна старого посвідчення водія на нове

Замена водительского удостоверения

Багато водіїв не поспішають оновлювати старі права водія на посвідчення нового зразка. Це пов’язано з тим, що заміна старого посвідчення водія в Україні не є обов’язковою, а права нового формату мають термін дії до 30 років.

На даний момент актуальні 4 види прав для водіння, що діють на території України: загальнорадянські (до 1993 року), ламіновані (з 1993 по 2011 рік), водійський пластик (від 29.03.2011 року) та оновлений пластик (з 1 квітня 2021 року).

Якщо водій вирішив зробити заміну прав, кожна відкрита категорія буде перекладатися зі старого зразка на нові.

При відкритій категорії А, у новому водійському будуть відкриті А та А1.

Кат. В і В1 відкриваються при активній основний кат. В.

Кат. С та С1 є аналогами кат. С.

D1, D відповідають категорії D.

При відкритій групі Е, кожна з основних категорій буде аналогічна тим, що відкриті на даний момент у правах старого зразка (ВЕ – В та Е, кат. C1E, СЕ – С та Е, кат. D1E, DЕ при відкритих D та Е).

Документи для заміни посвідчення водія надаються ті ж, що і при стандартному обміні прав. Після внесення всіх даних до Державного Реєстру МВС, старий документ не вважатиметься дійсним.

Заміна посвідчення водія на міжнародне

Для виїзду за територію України оформлення прав міжнародного зразка не завжди потрібне. Країни-учасники міжнародної Віденської Конвенції про дорожній рух 1968 року, що підписали цей документ, визнають посвідчення водія національного зразка. Однак є країни, що дозволяють керувати транспортними засобами лише при отриманні прав міжнародного формату – учасники Женевської Конвенції про дорожній рух 1948 року.

Для отримання таких прав зверніться до територіального СЦ з переліком документів, що надаються: оригінали та копії національного посвідчення, паспорт громадянина України та закордонний паспорт, фотографія розміром 3,5 на 4,5 см. на матовій поверхні, квитанції про оплату адміністративних послуг.

Після перевірки ваших документів та внесення даних, ви отримаєте міжнародні права. При цьому водійське національного зразка не видаляється з бази даних МВС, оскільки права для водіння закордоном дійсні лише за наявності українських прав.

Наші принципи

6 причин обрати нашу автошколу
I

Жодних прихованих платежів

Повідомляємо точні суми та строки перед укладанням договору. Є розстрочка платежу.
II

Колектив автошколи

Веселий, стресостійкий та пунктуальний. Навчають як чоловіки, так і жінки.
III

Транспорті засоби

МКП, АКП, електромобілі та симулятор. Чисті та приємно пахнуть. Клімат контроль. Гідропідсилюва
IV

Викладачі та інструктори

Постійно навчаються. Працюють за чек-листом МРЕВ. Онлайн у Telegram. Легко поміняти.
V

Кожному клієнту

Персональний менеджер. Теорія офлайн та онлайн. Широкий вибір груп та адрес. Автосимулятор.
VI

Наші автокласи

Комфортні столи та сидіння. Зручне розташування у місті. Клімат контроль.

Вартість послуги

Вартість послуги при заміні посвідчення водія становить 243 грн адміністративного збору. Дана ціна є фіксованою при таких видах водійського обміну:

 • Заміна тимчасових прав на постійні.
 • Обмін після закінчення строку дії прав на 30 років.
 • При зміні даних.
 • Оновлення прав через пошкодження.
 • Відновлення прав через втрату або крадіжку.
 • Обмін прав у разі відкриття нижньої категорії (спільно зі складанням іспиту – 256 грн).
 • Обмін водійського у разі відкриття іншої категорії (спільно зі складанням іспитів – 269 грн).

Які документи потрібні для відновлення прав в Україні?

За відновленням посвідчення водія, переважно, звертаються через втрату, крадіжку прав або внаслідок вилучення документа за рішенням суду.

Якщо ваше посвідчення було втрачено, для його відновлення та отримання слід надати до Сервісного Центру такі документи:

 • Діючий паспорт громадянина України.
 • Копію ідентифікаційного коду платника податків.
 • Медичну довідку 083/о.

У разі, якщо автомобільні права були вкрадені, для їх відновлення слід до перерахованого вище переліку документів додати і документ від органів поліції про факт виробленої крадіжки. Сама процедура обміну втраченого посвідчення становить від п’яти до семи робочих днів Сервісного Центру.

Втрата посвідчення водія не єдина проблема, з якою може зіткнутися водій. Вилучення цього документа через водіння у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння є актуальним рішенням для любителів експлуатувати транспортні засоби у нетверезому стані.

Відновити позбавлені права можна лише після оскарження рішення суду з подання апеляції. Якщо процедура не була успішною, водієві доведеться чекати на продовження терміну дії покарання, що забороняє керувати транспортом.

Суд також може вилучити посвідчення водія, якщо водій став учасником дорожньо-транспортної пригоди. Сама процедура відновлення буде аналогічною, як і при позбавленні прав при водінні в нетверезому вигляді.

Дотримуйтесь Правил Дорожнього Руху, бережіть посвідчення водія і, якщо втрата або позбавлення все ж таки відбулося – правильно оформляйте документи, щоб швидше відновити права.

Заміна водійських прав онлайн

За допомогою онлайн-сервісів Сервісного Центру можливо замовити заміну посвідчення водія у разі зміни персональних даних, втрати або крадіжки, його пошкодження, а також при зміні тимчасових прав, видані вперше на постійні.

Для того, щоб скористатися цією послугою, необхідно зайти до Електронного кабінету водія, обравши зручний для вас спосіб ідентифікації. Вибравши категорію електронних послуг та перейшовши по сторінці «Оновлення або обмін водійського», заповніть обов’язкові поля, а також прикріпіть скан копію діючої медичної довідки форми 083/о. Після цього слід вибрати потрібний вам Сервісний центр, оплатити послугу і підписати заяву.

Відслідковуючи в Електронному кабінеті статус вашого запиту, при готовності ТСЦ видати посвідчення водія, зверніться до обраного вами до цього Сервісного Центру та отримайте нові права.

Автошкола «Проспект» проводить постійний набір груп на категорію «A», навчання на права категорії «В», «С», «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: