Заміна посвідчення водія в Дніпрі є актуальною послугою в Територіальних Сервісних Центрах. З 2019 року в Україні було системно спрощено послуги обміну прав через їхню потребу з низки причин. Розглянемо найактуальніші питання, пов’язані з цією тематикою.
Найперша причина, через яку звертаються до ТСЦ для заміни автомобільних прав, є його термін дії.
Відповідно до чинного законодавства України, посвідчення водія нового зразка (видані після 2011 року) дійсне протягом 30 років. Відповідно, кожні тридцять років водій повинен оновлювати посвідчення для подальшого використання транспортних засобів.
Також права, видані вперше, дійсні протягом двох років. Заміна тимчасового посвідчення водія на постійне здійснюється після закінчення терміну дії перших прав, якщо відсутні серйозні порушення.
Крім зміни документів через терміни придатності, причиною використання цієї послуги може бути наступне:
Заміна посвідчення водія не залежить від фактичного місця проживання громадянина, а тому поміняти їх можна в будь-якому Територіальному Сервісному Центрі, подавши всі необхідні для цього документи.
Заміна посвідчення водія у зв’язку із закінченням терміну дії або з низки інших причин здійснюється в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС за умови надання адміністратору наступного пакета документів:
Заміна посвідчення водія через закінчення терміну дії, виданого вперше здійснюється без повторної здачі теорії та практики. Важливою умовою такого обміну є відсутність або вчинення протягом двох років не більше двох адміністративних порушень у сфері забезпечення дорожньої безпеки, а також, якщо водій не чинив кримінальних правопорушень, пов’язаних із статтею 286 ККУ. Якщо такі порушення були зафіксовані, водій може обміняти водійський документ на постійні лише після повторного складання іспитів у ТСЦ.
Повернення водійським особам, які отримали його вперше і були позбавлені прав на керування транспортними засобами за цей термін, не здійснюється. Для того, щоб знову отримати посвідчення водія при їх позбавленні, необхідно повторно пройти навчання в автошколі і скласти теоретичний і практичний іспити. У цьому випадку права знову видаються терміном на два роки.
Якщо заміна прав відбувається через зміну даних (ім’я, прізвище), додатково до переліку документів слід додати довідку, що підтверджує цю зміну.
✓ 16 уроків теорії
✓ 10 практичних занять
✓ авторська методика
✓ Бензин
✓ 16 уроків теорії
✓ 10 практичних занять
✓ авторська методика
✓ Бензин
✓ 16 уроків теорії
✓ 10 практичних занять
✓ авторська методика
✓ Бензин
З юридичної точки зору заміна посвідчення водія необхідна. Зобов’язання заміни прав при зміні прізвища існує, проте відповідальності за невчасну зміну даних законом не встановлено.
Найчастіше проводиться заміна посвідчення водія після заміжжя, а тому, щоб оформити або обміняти водійське в ТСЦ МВС необхідно надати свідоцтво про шлюб.
Послідовність дій для отримання нових прав включає наступний алгоритм:
Ця заміна відбувається без повторного складання іспитів незалежно від місця проживання, а також у водія вилучається старе посвідчення, що підлягає обміну.
Багато водіїв не поспішають оновлювати старі права водія на посвідчення нового зразка. Це пов’язано з тим, що заміна старого посвідчення водія в Україні не є обов’язковою, а права нового формату мають термін дії до 30 років.
На даний момент актуальні 4 види прав для водіння, що діють на території України: загальнорадянські (до 1993 року), ламіновані (з 1993 по 2011 рік), водійський пластик (від 29.03.2011 року) та оновлений пластик (з 1 квітня 2021 року).
Якщо водій вирішив зробити заміну прав, кожна відкрита категорія буде перекладатися зі старого зразка на нові.
При відкритій категорії А, у новому водійському будуть відкриті А та А1.
Кат. В і В1 відкриваються при активній основний кат. В.
Кат. С та С1 є аналогами кат. С.
D1, D відповідають категорії D.
При відкритій групі Е, кожна з основних категорій буде аналогічна тим, що відкриті на даний момент у правах старого зразка (ВЕ – В та Е, кат. C1E, СЕ – С та Е, кат. D1E, DЕ при відкритих D та Е).
Документи для заміни посвідчення водія надаються ті ж, що і при стандартному обміні прав. Після внесення всіх даних до Державного Реєстру МВС, старий документ не вважатиметься дійсним.
Для виїзду за територію України оформлення прав міжнародного зразка не завжди потрібне. Країни-учасники міжнародної Віденської Конвенції про дорожній рух 1968 року, що підписали цей документ, визнають посвідчення водія національного зразка. Однак є країни, що дозволяють керувати транспортними засобами лише при отриманні прав міжнародного формату – учасники Женевської Конвенції про дорожній рух 1948 року.
Для отримання таких прав зверніться до територіального СЦ з переліком документів, що надаються: оригінали та копії національного посвідчення, паспорт громадянина України та закордонний паспорт, фотографія розміром 3,5 на 4,5 см. на матовій поверхні, квитанції про оплату адміністративних послуг.
Після перевірки ваших документів та внесення даних, ви отримаєте міжнародні права. При цьому водійське національного зразка не видаляється з бази даних МВС, оскільки права для водіння закордоном дійсні лише за наявності українських прав.
Жодних прихованих платежів
Колектив автошколи
Транспорті засоби
Викладачі та інструктори
Кожному клієнту
Наші автокласи
Вартість послуги при заміні посвідчення водія становить 243 грн адміністративного збору. Дана ціна є фіксованою при таких видах водійського обміну:
За відновленням посвідчення водія, переважно, звертаються через втрату, крадіжку прав або внаслідок вилучення документа за рішенням суду.
Якщо ваше посвідчення було втрачено, для його відновлення та отримання слід надати до Сервісного Центру такі документи:
У разі, якщо автомобільні права були вкрадені, для їх відновлення слід до перерахованого вище переліку документів додати і документ від органів поліції про факт виробленої крадіжки. Сама процедура обміну втраченого посвідчення становить від п’яти до семи робочих днів Сервісного Центру.
Втрата посвідчення водія не єдина проблема, з якою може зіткнутися водій. Вилучення цього документа через водіння у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння є актуальним рішенням для любителів експлуатувати транспортні засоби у нетверезому стані.
Відновити позбавлені права можна лише після оскарження рішення суду з подання апеляції. Якщо процедура не була успішною, водієві доведеться чекати на продовження терміну дії покарання, що забороняє керувати транспортом.
Суд також може вилучити посвідчення водія, якщо водій став учасником дорожньо-транспортної пригоди. Сама процедура відновлення буде аналогічною, як і при позбавленні прав при водінні в нетверезому вигляді.
Дотримуйтесь Правил Дорожнього Руху, бережіть посвідчення водія і, якщо втрата або позбавлення все ж таки відбулося – правильно оформляйте документи, щоб швидше відновити права.
За допомогою онлайн-сервісів Сервісного Центру можливо замовити заміну посвідчення водія у разі зміни персональних даних, втрати або крадіжки, його пошкодження, а також при зміні тимчасових прав, видані вперше на постійні.
Для того, щоб скористатися цією послугою, необхідно зайти до Електронного кабінету водія, обравши зручний для вас спосіб ідентифікації. Вибравши категорію електронних послуг та перейшовши по сторінці «Оновлення або обмін водійського», заповніть обов’язкові поля, а також прикріпіть скан копію діючої медичної довідки форми 083/о. Після цього слід вибрати потрібний вам Сервісний центр, оплатити послугу і підписати заяву.
Відслідковуючи в Електронному кабінеті статус вашого запиту, при готовності ТСЦ видати посвідчення водія, зверніться до обраного вами до цього Сервісного Центру та отримайте нові права.
Автошкола «Проспект» проводить постійний набір груп на категорію «A», навчання на права категорії «В», «С», «D», зв’яжіться з менеджером за тел +38 (067) 572-68-42 (Telegram) або залиште заявку на сайті для запису на навчання.