Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Знак водій-початківець: який клеїти?

Нерідко, отримавши перше посвідчення водія, водієві-початківцю хочеться максимально попередити всіх учасників дорожнього руху про свої перші кроки до становлення досвідченого автолюбителя. Однак, не всі ознайомлені з тим, як виглядає знак водія-початківця в Україні.

Види розпізнавальних знаків

Згідно з 30 Главою Правил Дорожнього Руху для водіїв транспортних засобів передбачено різні види розпізнавальних знаків. Кожен із символів встановлюється відповідно до особливостей транспорту чи власника, що керує цим автомобілем. Така установка попереджає інших учасників дорожнього руху про індивідуальні характеристики власників транспортних засобів, що дає можливість обрати оптимальний варіант комунікації з автолюбителем.

Для власників категорії «В» передбачені такі знаки:

  • «Водій з інвалідністю» – наклейка жовтого кольору, що має позначення обличчя в колісному кріслі і призначена для водіїв-інвалідів або водіїв, що перевозять пасажирів з інвалідністю. Встановлюється на передньому та задньому склі автомобіля.
  • «Глухий водій» – жовте коло з трьома точками всередині дає інформацію про глухого або глухонімого водія. Цей вид знака попереджає інших про використання виключно зовнішніх світлових приладів як спілкування на дорозі. у колоні без супроводу оперативних МС. Для повного інформування встановлюється на передньому та задньому склі.
  • «Лікар» – значок квадратної форми синього кольору, що має всередині зелене коло з хрестом посередині. Таке попередження розміщується на передньому та задньому склі на автомобілях, що належать водіям-лікарям. Особливістю такої наклейки є наявність у власника аптечки та інструментарію для надання долікарської допомоги при ДТП.
  •   «Розпізнавальний автомобільний знак України» (UA) – розміщується на транспорті, що бере участь у міжнародному русі.
  •  «Шипи» – трикутна наклейка з літерою «Ш», встановлюється на машинах, що мають шиповану гуму.
  •  «Навчальний транспортний засіб» – трикутник з літерою «У», встановлюється на автомобілях , призначених для навчання водінню.
  • «Обмеження максимальної швидкості» – кругла наклейка з цифрами 70, встановлюється спереду та ззаду автомобіля у власників ТЗ, які мають стаж водіння до двох років. (Автоаматори, що отримали перше посвідчення водія на категорію В). Саме ця наклейка набула такого статусу, як – знак “початківець”.

Окрім офіційних позначень та наклейок на транспортні засоби, водії виявили фантазію та стали прикрашати свої автомобілі вигаданими знаками. До неіснуючих попереджень належать такі значки як «Туфелька», «Чайник», «Їжачок», «Жінка за кермом», зображення дітей та інше. Все це стало поширюватися за маркетинговою ініціативою та несе винятково розважальний характер.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Чи обов’язково, клеїти знак водій-початківець?

Спочатку, розвіємо міф про розпізнавальний знак «У», який так сподобався водіям-початківцям. Ця наклейка характеризує транспортний засіб, який призначений для навчання водінню в автошколах. На таких автомобілях встановлені додаткові дублюючі педалі зчеплення та гальма з пасажирського місця від водія на МКПП або педаль гальма на АКПП.

Саме буква «У» дає інформацію про навчальний транспортний засіб, що ніяк не пов’язано з водіями, які отримали перші права водія. А тому розміщення даного розпізнавального значка на автомобілі водія зі стажем до двох років, замість попередження – вводить в оману решту учасників дорожнього руху.

Також варто згадати, що цей знак може посилити ситуацію на дорозі, адже деякі власники МС досить агресивно реагують на наклейку «Навчальний транспортний засіб» і постараються зіпсувати настрій недосвідченому автолюбителю своїми моралями.

Згідно з пунктом 12.6 «б», ПДР, розпізнавальний знак «Обмеження максимальної швидкості», а саме наклейка «70», є знаком водія-початківця. Після отримання першого посвідчення водія автоаматор зі стажем до двох років повинен позначити свій транспортний засіб саме наклейкою «70».

Це обмеження акцентує увагу і попереджає решту водіїв про недосвідченість, а також вводить допустиму максимальну швидкість руху автомобіля за містом. Максимальна швидкість у населеному пункті – 50 км/год. Ця швидкість введена для всіх транспортних засобів незалежно від їх виду та стажу водіння керуючого.

Але, що станеться, якщо не наклеїти розпізнавальний знак «70»? Законодавством України не передбачено систему штрафів або покарань за відсутність у новачків наклейки на склі автомобіля. Хіба що, якщо водій не порушив інших правил дорожнього руху. Позначення «Обмеження максимальної швидкості» є нагадуванням для автолюбителя про його швидкісні обмеження, а також попередження інших учасників про допустиму швидкість руху поза населеним пунктом.

Підіб’ємо підсумки, чи обов’язково клеїти знак водій-початківець? – Обов’язково. Його наявність допоможе уникнути низку проблем, пов’язаних з недосвідченістю водія та попередить решту про ваші перші кроки на дорозі.

Куди правильно клеїти знак водій-початківець?

Купуючи наклейки на автомобіль, нерідко виникає питання – як правильно встановити знак водій-початківець?

Згідно з 30 Розділом ПДР, розпізнавальний знак «70» повинен клеїтися ззаду зліва на транспортних засобах, проте, де клеїться знак «початківець» – на склі, на бампері – це не обумовлено. В основному недосвідчені автолюбителі встановлюють це позначення в таких місцях:

  • Верхній лівий кут заднього скла.
  • Нижній лівий кут заднього скла.
  • Розташовують знак і спереду, на лобовому склі у верхньому правому кутку, через відсутність заборони на його розташування.

Важливо, щоб розміщення наклейок не обмежувало огляд водія за кермом під час руху переднім або заднім ходом. Доцільно набувати знак невеликих розмірів, щоб уникнути штучно створених проблем.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: