Способи зв'язку з нами:
+38 (067) 572-68-42
Способи зв'язку з нами
Телефони:
Режим роботи офісу:
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Режим занять:
За розкладом
Соц. мережі та месенджери:


Який термін дії посвідчення водія в Україні?

Посвідчення водія – документ, що підтверджує право водія на керування транспортними засобами. Однак, термін дії прав в Україні обмежений.

Термін дії прав в Україні, виданих вперше

Щоб отримати перше посвідчення водія, майбутній автомобіліст проходить шлях у три етапи:

  • Медогляд у закладі охорони здоров’я та отримання меддовідки форми 083/о. Без цього документа, що підтверджує фізично та психічно здоровий стан людини, неможливо у майбутньому отримати автоправа.
  • Навчання в авто-, мотошколі на відповідну категорію. Варто пам’ятати, що час та ціна навчання обумовлені обраною категорією, а також своєчасним поданням усіх документів.
  • Іспити в Сервісному Центрі та отримання пластику. На сьогодні здача теорії та практики можлива в СЦ МВС, що сподобалося.

Термін дії нових прав водія в Україні налічує 2 роки. При цьому протягом цього часу у водія діє швидкісне обмеження до 70 км/год поза населеними пунктами.

Як отримати права

6 кроків дорогою до довгоочікуваних прав

Зв'язуєтесь з менеджером автошколи

Підбираємо зручний клас та час занять.

Початок теоретичних занять

Паралельно проходимо медкомісію для водіння.

Готуємося до практичних занять

На уроці «будівля автомобіля» готуємось до водіння.

Підбір інструктора з водіння

І початок практичних занять транспортним засобом.

Підготовка до фінального іспиту

Внутрішній іспит в автошколі з теорії та практики.

Іспит у «Сервісному центрі»

Отримання посвідчення водія та привітання.

Як дізнатися термін дії прав?

Законодавство все частіше видозмінюється у сфері дорожнього руху, отримання прав водія та складання необхідних іспитів. Так, пластик, виданий до 2013 року не має обмежень за термінами та діє протягом повного часу керування автотранспортом. Однак водій, який вирішив пройти перенавчання, відкрити нову категорію, замінити автоправа після вказаного часу – цей документ буде оновлено та діятиме 30 років.

Якщо ви отримали права після зміни постанов від 2013 року, то перевірити тривалість дії досить легко – необхідно вивчити водійський пластик. На лицьовій стороні, де ваша фотографія, вказується дата, до якої дійсні права. Відсутність цієї дати вказує на безстроковість посвідчення.

Так само, ви можете зайти у додаток «ДіЯ» і перевірити за допомогою нього термін закінчення водійського. Програма автоматично підтягує документи водія, якщо їх було отримано після 2013 року.

Закінчився термін дії посвідчення водія: що робити?

Термін дії посвідчення водія в Україні

Коли пройшов термін дії посвідчення водія, незалежно від того, видано воно на 2 роки або після закінчення 30 років, автомобіліст може звернутися для заміни до найближчого СЦ МВС або ж до центру надання адміністративних послуг. Окрім цього, з’явилася можливість замовити нове водійське через Електронний кабінет та портал «ДіЯ». В е-кабінеті можна подати заяву в електронній формі та замовити послугу, пов’язану з обміном прав.

Водії, що отримали перший пластик на два роки, мають важливу умову заміни тимчасового документа – не більше двох скоєних адміністративних штрафів та відсутність кримінальних правопорушень. За наявності таких – водійське анулюється без можливості відновлення. У такому разі колишній автомобіліст повторно проходить медичне обстеження, навчання в автошколі і складає всі необхідні іспити в СЦ. При успішній здачі – автомобільний пластик знову видається на два роки.

Заміна тимчасових прав на постійні, строком у 30 років, без вчинених правопорушень, здійснюється без відвідування іспитів після подання відповідних документів та сплати адміністративних послуг.

Список документів для обміну тимчасових прав водія

Якщо минув термін дії посвідчення водія, при зверненні до СЦ для заміни слід надати відповідний пакет документів:

  • Паспорт громадянина України (ID-картка) або вид на постійне/тимчасове місце проживання, документ, що підтверджує особу, якій забезпечено тимчасовий захист;
  • За наявності ID-картки – паперова виписка про реєстрацію місця проживання. (Якщо картка не має безконтактних електронних носіїв відомостей);
  • Копія ідентифікаційного номера платника податків;
  • Посвідчення водія;
  • Діюча медична довідка форми 083/о;
  • Оплачена квитанція (документ) адміністративної послуги із заміни прав.

Варто врахувати, що під час видачі нового пластику співробітник СЦ МВС перевіряє відомості про особу, що подає зазначені документи через Єдиний Державний Реєстр МВС. Таким чином, перевіряється відсутність інформації про правопорушення, розшук чи наявність обмежень на право керування транспортними засобами.

Після внесення всіх даних, видається нове водійське, а старе – вважається недійсним і забирається співробітником сервісного центру.

Ще не наважилися?
— потрібна індивідуальна пропозиція?
— немає часу на вибір групи та курсу?
Заповніть
форму праворуч і наш менеджер в оперативному режимі вам допоможе!
Напишіть тут ваш номер телефону: